۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۵

شهردار دهکده ورزشکاران توکیو۲۰۲۰:”المپیک بدون تماشاگر مانند غذای بدون چاشنی است”

ساوورو کوابوچی، شهردار دهکده ورزشکاران در بازی های معوق توکیو2020 ضمن تاکید بر اهمیت حضور تماشاگران در این رویداد از برگزاری بازی های بدون تماشاگر به مانند یک غذای بدون ادویه و چاشنی یاد کرد.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک هرچند تاکید مسئولین برگزاری بازی های المپیک و کمیته بین المللی المپیک بر پیشبرد مسیر برگزاری بازی ها است، در این بین موضوع حضور تماشاگران همچنان توسط تمامی آنها مسکوت گذاشته شده است. از یک سوی تمایل به حضور حداکثری تماشاگران و از سویی وحشت و اضطراب از انتشار ویروس مرگبار کرونا شرایط را برای اتخاذ تصمیم درست سخت و سخت تر کرده است.

سوورو کاوابوچی، شهردار دهکده ورزشکاران در این خصوص گفت: ” داشتن بهترین ورزشکاران در جهان بدون تماشاگر مثل این است که یک وعده غذایی را بدون چاشنی و ادویه طبخ کنید. این هواداران هستند که شور و هیجان را فراهم می کنند و باعث می شوند ورزشکاران بهترین عملکرد خود را داشته باشند. هواداران به ورزشکاران قدرتی فراتر از تصور ما می دهند”.

کاوابوچی ۸۰ ساله و رئیس سابق فدراسیون فوتبال ژاپن در خصوص شرایط ناپایدار حضور تماشاگران، برگزاری و حضور دشوار ورزشکاران در مراسم افتتاحیه و نیز انجام اقدامات مقابله ای با کرونا ابراز نگرانی کرد. کاوابوچی علی رغم عدم موافقت با برخی اقدامات مقابله ای با کرونا، بر لزوم رعایت مقررات برای اطمینان از یک محیط امن در هنگام بحران جهانی بهداشت توسط ورزشکاران تأکید کرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments