۲۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۸

شهردار تهران کارت زرد گرفت

عضو شورای شهر تهران به دلیل بی‌توجهی حناچی در پرداخت حقوق و معوقات کارگران پیمانکاری در شهرداری تذکر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت؛ افشین حبیب‌زاده عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورا در تذکری به حناچی در مورد حقوق کارگران پیمانکاری گفت: برخی از پیمانکاران شهرداری مصوبه شورای عالی کار برای حداقل حقوق را رعایت نمی‌کنند تا زمانی که کارگران اعتراض دارند تهدید به اخراج می‌شوند.

وی افزود: براساس بازدیدهای به عمل آمده و گفت وگو با کارگران حوزه های مختلف به ویژه حوزه خدمات شهری هنوز بسیاری از پیمانکاران مصوبه شورای عالی کار در خصوص حداقل دستمزد سال ۱۴۰۰ که حداقل دریافتی ۳میلیون و ۶۰۰هزار تومان است را به طور کامل رعایت نمی کنند.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: عدم نظارت مدیران شهری موجب شده هنوز برخی از پیمانکاران عیدی و سنوات سال گذشته را پرداخت کرده و حتی در واریز حق بیمه های کارگران نیز اهمال کنند. بسی جای تاسف است که تازه روز گذشته یعنی ۲۱ تیرماه ۱۴۰۰، حقوق خردادماه برخی ازکارگران حداقل بگیر به آنها پرداخت شد.

وی گفت: به نظر می رسد عدم رعایت حداقل های قانونی از سوی پیمانکاران همچون عدم ارایه یک نسخه از قرارداد، صدور فیش حقوقی، پرداخت اضافه کاری به دلیل کسب منفعت بیشتر آنها باشد حال آنکه می طلبد برای جلوگیری از تضییع حقوق کارگران، نظارت های جدی تری از سوی کارفرمایان بر روند رعایت حداقل های قانونی در هنگام تنظیم قرارداد و پرداخت ها صورت پذیرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments