Saturday 6 June 2020 | شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
بازدید: 96

شهردار تهران از ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم تهران جلوگیری کند

عضو شورای شهر تهران گفت: از شهردار تهران درخواست داریم ضمن بررسی موضوع، با هماهنگی با نهادهای ذی‌صلاح از جمله قوه قضاییه از ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم تهران جلوگیری کند.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)، افشین حبیب‌زاده در صد و هفتاد و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در حریم شهر تهران، اظهار کرد: از شهردار تهران درخواست داریم ضمن بررسی موضوع، با هماهنگی با نهادهای ذی‌صلاح از جمله قوه قضاییه از ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم تهران جلوگیری کند.

وی به مواد ۱ ، ۲ و ۱۲ قانون «تعاریف محدوده و حریم شهر، روستا و شهرک و نحوه تعیین آنها» مصوب سال ۱۳۸۴ مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: بر اساس شهرداری‌ها در چارچوب وظایف قانونی خود کنترل و نظارت بر احداث هرگونه ساختمان و تأسیسات و سایر اقدامات مربوط به توسعه و عمران در داخل محدوده شهر را به عهده دارند.

رییس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: بر این اساس هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز در این حریم به عنوان تجاوز به حقوق عمومی، جرم محسوب شده و مرتکبان علاوه بر اعاده وضع و رفع اثر از تخلفات، به مجازات مربوط برابر قانون مجازات اسلامی محکوم خواهند شد.

حبیب زاده تصریح کرد: طبق بررسی‌های میدانی به عمل آمده از سوی کارشناسان معاونت نظارت شورای اسلامی شهر تهران، برخی از ساخت و سازهای صورت گرفته در نواحی شش و هفت منطقه ۱۸ در محدوده حریم شهر تهران است.

وی اضافه کرد: در دو ناحیه یاد شده با وجود آنکه خدمات شهری لازم از سوی شهرداری تهران به شهروندان ارائه می‌شود، اما به دلیل هم مرز بودن با شهرهای شهرقدس، چهاردانگه و اسلامشهر، برخی با مراجعه به شهرداری این شهرها مجوز ساخت و ساز درحریم تهران را دریافت می‌کنند که به محض ورود شهرداری تهران برای برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز، برخی مدیران شهرهای هم مرز با این نواحی مانع اجرای قانون در حوزه مدیریت شهری تهران می شوند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of