۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
عضو کمیسیون عمران مجلس:

شهردار اهواز پاسخگوی وقایع روستای ابوالفضل باشد/ برخورد قهری با مردم درست نیست

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: شهردار اهواز باید به دلیل نوع برخورد با مردم در روستای ابوالفضل پاسخگو باشد، نباید با مردم برخورد قهری کرد چراکه اینکار باعث آسیب آنها می شود.

مجتبی یوسفی، نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت درباره اتفاقات مربوط به روستای ابوالفضل اهواز افزود: باید به حوزه حاشیه نشینی و توسعه سکونتگاه های غیررسمی باید به صورت کارشناسی و با برنامه دائم نگاه کنیم نه تصمیمات خلق الصاعه غیرکارشناسی و برخورد خیلی قهری.

وی ادامه داد: با اتخاذ تصمیمات غیرکارشناسی دو اتفاق می افتد اول اینکه مردم آسیب می بینند و دوم اینکه آبروی نظام را می بریم. یعنی در ابتدا برخوردی صورت می گیرد که باعث ایجاد حاشیه سازی و جنجال توسط معادنان می شود.

یوسفی اضافه کرد: اینها مردم ما هستند که همیشه پای انقلاب و کشور بوده اند و باید با آنها را تفکیک کرده و مشکل سند کسانی را که ۲۰ سال است در منطقه کم برخوردار و حاشیه زندگی کرده را حل کنیم.

این عضو کمیسیون عمران تصریح کرد: این یا اموال عمومی متعلق به دولت یا املاک مصادره ای و تملیکی هستند و باید آیین نامه ای درمورد اینها و برای کل کشور تنظیم شود نه خاص اهواز که به تبع جنگ و موضوعات دیگر مردم به حواشی شهر اهواز مهاجرت کردند.

وی ادامه داد: این افراد در گذشته خانه و زمین کشاورزی داشته اند که به دلیل جنگ و پروژه های توسعه ای مانند توسعه نیشکر که چند هزار متر زمین های کشاورزی مردم را گرفت، به پیوست فرهنگی و اجتماعی آن توجه نشد. به همین دلیل هم امروز شاهد چنین اتفاقاتی هستیم. در مورد این موضوع هم باید تفکیک کنیم تا مردم آسیب نبینند.

یوسفی در مورد شهردار اهواز هم اضافه کرد: طرف شهردار اهواز به عنوان متولی اصلی دادن اجازه به برخی از پروژه های توسعه ای که موجب زمین خواری شده و نوع برخورد با مردم به این شکل پاسخگو باشد.

این عضو کمسیون عمرانی افزود: اگر این دو کار انجام شود دیگر شاهد بروز چنین مشکلاتی نخواهیم بود اگر این اقدامات صورت نگیرد حتما باعث آسیب به مردم خواهد شد.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments