۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲

کرونا شهرداری هوشمند و الکترونیک را توسعه داد

معاون شهردار تهران گفت: شاهد اتفاقات مهم از جمله توسعه شهرداری هوشمند و الکترونیک در شهر تهران هستیم و اگر اجبار کرونا نبود، قطعاً همچنان روش‌های هزینه بر گذشته در اداره شهر ادامه داشت.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت) حامد مظاهریان در نشست مشترک با مدیرعامل، معاونان و مدیران سازمان ورزش شهرداری تهران با بیان اینکه در کنار تأثیر منفی کرونا بر درآمدهای شهرداری، شاهد آثار مثبت آن بر شیوه اداره شهر نیز هستیم، گفت: یکی از اتفاق های مهم تهران را می توان توسعه شهرداری هوشمند و الکترونیک دانست.

وی با اشاره به اینکه شاهد برگزاری جلسات مدیریتی مجازی زیادی در تهران در کنار ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان هستیم، افزود: اگر اجبار کرونا نبود، قطعاً همچنان روش‌های هزینه بر گذشته در اداره شهر ادامه داشت.

معاون شهردار تهران با اشاره به عملکرد شهرداری در ایام شیوع ویروس کرونا، تصریح کرد: نوروز امسال شاهد فعالیت‌های خوب نوروزخانه بودیم که با کاهش محسوس هزینه اجرا، اثرگذاری خوبی میان شهروندان داشته است.

مظاهریان در ادامه به کاهش منابع درآمدی شهرداری ناشی از رکود در حوزه ساخت ساز که احتمالاً تا دو سال آینده نیز ادامه خواهد داشت، اشاره کرد و گفت: شهر تهران دیگر با شیوه‌های پر هزینه سال‌های گذشته امکان اداره شدن ندارد به همین دلیل نیازمند دنبال کردن رویکردهای تازه ای برای مدیریت شهر تهران هستیم.

کرونا شهرداری هوشمند و الکترونیک را توسعه داد

 

وی همچنین با اشاره به فعالیت‌های سازمان ورزش شهرداری تهران و نقش آن در توسعه ورزش همگانی، اظهار داشت: اکنون در حوزه ورزش شهرداری تهران بیش از ۳هزار نفر با ۴۱۵ مجموعه ورزشی فعال هستند.

معاون منابع انسانی شهردار تهران با بیان اینکه دو رویکرد مهم کاهش هزینه و افزایش درآمد در مدیریت امروز شهرداری تهران به طور جدی دنبال می‌شود،افزود: در سازمان ورزش نیز نیازمند توجه به این دو رویکرد هستیم هرچند که گام‌هایی نیز در این زمینه برداشته شده است.

امیر محسنی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران هم در ادامه این نشست با بیان اینکه حوزه‌های مالی، درآمدی و منابع انسانی، یکی از رویکردهای مهم در اداره فضاهای ورزشی تهران است، گفت: در شهر تهران اکنون ۲۳ پروژه ناتمام ورزشی وجود دارد که برای تکمیل آنها بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی اضافه کرد: آمادگی دارین تا با بهره گیری از توان بخش خصوصی نیمی از آنها را تا پایان امسال به بهره برداری برسانیم.
مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران یادآور شد: توسعه شهر هوشمند در خدمات ورزشی و اجرای پروژه‌های بزرگ چند منظوره ورزشی از دیگر رویکردهای مدیریتی سازمان ورزش در سال جاری است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments