۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲

شهرداری نظامنامه مدیریت یکپارچه سامانه HSE را تهیه و تدوین کند

عضو شورای شهر تهران گفت: شهرداری تهران باید جهت تهیه و تدوین نظامنامه مدیریت یکپارچه سامانه HSE اقدام و جهت تصویب به شورای اسلامی شهر تهران ارایه دهد.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت)، زهرا صدراعظم نوری در صد و نود و پنجمین جلسه شورا با بیان اینکه شهرداری تهران باید جهت تهیه و تدوین نظامنامه مدیریت یکپارچه سامانه HSE اقدام و جهت تصویب به شورای اسلامی شهر تهران ارایه دهد، اظهار داشت: طبق بند «ج» ذیل ماده واحده مصوبه شهرداری تهران مکلف است با مشارکت اداراه کل تشکیلات، آموزش، شرکت شهر سالم و اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهری نسبت به این امر اقدام کند.

وی با تاکید بر اینکه علی‌رغم آنکه در اجرای مفاد این مصوبه تاکنون اقداماتی انجام شده است، گفت: با توجه به عدم تدقیق ساختار اجرایی و مدیریتی واحد و تصویب نظامنامه مدیریت یکپارچه سامانه HSE همچنان با نارسایی‌هایی در اجرا مواجه هست.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر ادامه داد: در همین راستا با پیگیری‌های مکرر انجام گرفته از سوی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا، یک جلسه شورای عالی سیاستگذاری HSE با حضور جناب حناچی در نهم مهرماه سال جاری برگزار و موضوع تدوین نظامنامه ساختار مدیریت یکپارچه HSE مورد پیگیری قرار گرفت.

نوری اضافه کرد: در این جلسه مقرر شد شهرداری حداکثر ظرف مدت یک ماه در خصوص ساختار سازمانی سامانه مدیریت سلامت، ایمنی و محیط زیست شهرداری تهران با محوریت معاونت برنامه‌ریزی و امور شورا و تمام حوزه‌های ذینفع در موضوعات سلامت و محیط زیست تعیین تکلیف کند که با توجه به گذشت سه ماه از ملت مقرر، تعیین تکلیف در خصوص ساختار و نظامنامه مدیریتی مربوطه همچنان مغفول مانده است.

وی تصریح کرد: با توجه به ضرورت استقرار، اجرا و پایش الزامات سلامت، ایمنی و محیط زیست در شهر تهران و با عنایت به گذشت بالغ بر ۶ سال از زمان ابلاغ مصوبه «الزام شهرداری تهران به استقرار سامانه مدیریت سلامت، ایمنی و محیط زیست»، به معاونت برنامه‌ریزی شهرداری تهران تذکر می‌دهم.

عضو شورای شهر ادامه داد: همچنین باید نسبت به انجام تکالیف مندرج در مصوبه و مفاد صورت جلسه نشست شورای سیاستگذاری HSE در تاریخ ۰۹/۰۷/۹۸، با جدیت و حساسیت ورود داشته و گزارش جامعی از حسن اجرای مصوبات مذکور را ارایه کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x