۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱

شهرداری در اجرای طرح کاهش آلودگی هوا تجدید نظر کند

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: از شهردار تهران و معاون حمل و نقل و ترافیک تقاضا دارم که برای سال آینده در اجرای طرح کاهش آلودگی هوا تجدیدنظر کنند.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت) حجت نظری در صد و هفتاد و نهمین جلسه شورا با بیان اینکه چند روز بسیار آلوده‌ در هوای شهر تهران را شاهد بودیم، اظهار داشت: در این بین بسیاری از مردم برای کاهش آلودگی هوا از مدیریت شهری انتظار داشتند در حالی که باید توجه داشت که تنها مرجع صالح برای رسیدگی به وضعیت آلودگی هوا، مدیریت شهری تهران نیست.

وی افزود: البته خود مدیریت شهری این انتظار را در مردم ایجاد کرده است. زمانی که سال گذشته به دلیل نزولات آسمانی هوا بهتر شد، مدام گفته شد که دلیل بهترشدن هوای تهران، اجرای طرح ترافیک جدید بود در صورتی که این طرح در همین صحن شورا و در بین کارشناسان مخالفان زیادی داشه و دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد: به‌نظر می‌رسد که این طرح نتوانسته کارآمدی خود را در کاهش آلودگی هوا نشان بدهد.

نظری گفت: از شهردار تهران و معاون حمل و نقل و ترافیک تقاضا دارم که برای سال آینده در اجرای طرح کاهش آلودگی هوا تجدیدنظر کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه دولت مقاومت شدیدی در تعطیل کردن ادارات و بخش عمومی می‌کند، تصریح کرد: به‌نظر می‌رسد اگر این اتفاق از پیش اطلاع داده شود می‌تواند منجر به خروج بخشی از مردم از شهر شود.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه دولت قطره چکانی تعطیلات را اعلام می‌کند،عنوان کرد: این اتفاق مثبتی را برای کاهش آلودگی هوا رقم نخواهد زد.

نظری اضافه کرد: نه به دولت قبل که منتظر بود با هر بهانه‌ای کشور را تعطیل کند و نه به این دولت که در بدترین شرایط آب و هوایی هم حاضر به تعطیلی نیست.این کار دولت نشان می‌دهد که سلامت مردم در اولویت نیست.

وی افزود: انتظار دارم که دولت حتما رسیدگی کند و در روزهایی که پیش بینی افزایش شاخص آلودگی هوا می شود، چند روز را از پیش تعطیل اعلام کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments