Thursday 27 February 2020 | پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
بازدید: 34

شهرداری اقداماتی نسبت به تسهیل توسعه کسب و کارهای دیجیتال انجام نداده است

عضو شورای شهر تهران گفت: همچنین شهرداری باید نسبت به تسهیل توسعه کسب و کارهای دیجیتال و شرکت های نوآور و خلاق اقداماتی در سال جاری انجام می‌داد.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت)، مرتضی الویری در صد و هشتاد و هشتمین جلسه شورا نسبت به عدم اجرای تبصره ۳۶ بودجه سال ۹۸ تذکر داد و اظهار داشت: در این تبصره تکالیفی برای شهرداری تعیین شده بود که تا پایان تیر ماه امسال آن را انجام می‌داد اما این تکالیف انجام نشده است.

وی افزود: انتظار داریم قانونی که تصویب می‌شود در مدت زمان تعیین شده اقدامات در راستای تحقق و اجرای آن صورت گیرد.

عضو شورای شهر تهران گفت: در راستای بند الف و ب تبصره ۳۶ بودجه ۹۸ ، شهرداری موظف است با هدف برپایی و تحقق “تهران هوشمند، جهان شهر دانش و فرهنگ” و به منظور تسهیل برقراری پشتیبانی از گسترش بستر کارآمد ارتباطات و مبادله دیتا در شهر ، بهبود منظر شهری را به سرانجام برساند.

الویری ادامه داد: همچنین شهرداری می‌بایست تسهیل توسعه کسب و کارهای دیجیتال و شرکت های نوآور و خلاق، بهبود عرضه خدمات شهری به صورت الکترونیکی و دستیابی به درآمد حداقل ۵۰۰ میلیارد ریال در سال ۹۸ اقدامات عنوان شده را در مدت زمان تعیین شده به سرانجام می‌رساند.

وی با اشاره به اقدامات شهرداری تهران تصریح کرد: شهرداری باید نسبت به انجام مطالعات لازم به منظور احصا اقلام دارایی‌ها و منابع نامشهود و داده‌های شهر اقدام کند. همچنین باید برنامه مولد سازی این ذخایر را از طریق آزاد سازی و به اشتراک گذاری با همه فعالان اقتصادی و اجتماعی با هدف شکل گیری پلتفرم اقتصاد دیجیتال شهری و دستیابی به درآمد پایدار از محل خدمات نوین تهیه و به شورا ارایه کند.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا بیان کرد: تجدید نظر در فرآیند فعالیت شرکت ارتباطات مشترک شهر برای تامین زیر ساخت‌های ارتباطی شبکه‌های موبایلی شهر تهران باید به نحوی باشد که ضمن کمک به ارتقا گستره و کیفیت ارتباطی موبایل در شهر با کاهش آلودگی فرکانسی و بهبود منظر شهر موجب رفاه عمومی و سلامت بیشتر مردم و افزایش بیست درصد درآمد نسبت سال ۹۷ در این شرکت شود‌.

الویری تاکید کرد: با توجه به گذشت زمان تعیین شده در تبصره مذکور و عدم ارسال گزارش توسط شهرداری تهران به شهردار تهران در این خصوص تذکر می‌دهم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of