۰۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۷

شناسایی ۶۲۴ نفر مشکوک به کرونا در مبادی ورودی به خراسان رضوی

معاون امدادو نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به اجرای طرح مراقبت بهداشتی و غربالگری و کنترل کرونا در مبادی مرزی استان گفت: از 25 اسفند ماه تا 6 فروردین ماه، 624 نفر مشکوک به کرونا شناسایی شدند.

 غلامرضا صیادی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری سلامت  معاون امدادونجات هلال احمر استان خراسان رضوی با بیان این مطلب افزود: طرح مراقبت بهداشتی و غربالگری و کنترل کرونا در مبادی مرزی استان از ۲۵ اسفندماه سال گذشته آغاز شده و تا پانزدهم فروردین امسال با حضور ۶۱ نفر از امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در قالب ۲۲ تیم عملیاتی ادامه خواهد دارد.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط بیماری کرونا، نوروز امسال همانند سال گذشته طرح راهنمای مسافران نوروزی اجرا نمی شود، یادآوری کرد: ۳۳ پایگاه عیدانه در خراسان رضوی فعال است که از این تعداد ۲۶ پایگاه ثابت امداد و نجات بین شهری، پنج پایگاه موقت و ۲ پایگاه مراقبت بهداشتی مبادی مرزی برای خدمات رسانی احتمالی در ایام نوروز فعال است.

غلامرضا صیادی، با اشاره به اجرای طرح کنترل کرونا در مبادی مرزی در مرز گمرک دوغارون تایباد و فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد گفت: از ۲۵ اسفندماه ۱۳۹۹ تا چهار فروردین ماه ۱۴۰۰ تعداد ۱۲۳۴۶ نفر در این دو پایگاه تب‌سنجی شدند.

صیادی اضافه کرد: تاکنون در قالب این طرح از مسافران ورودی مرز دوغارون در تایباد و نیز فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد، ۴۸۳ مورد تست اولیه کرونا و تعداد ۶۰۱ مورد تست pcr  انجام شد.

 

گفتگو از:سید علی سلیمانی

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x