۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶

شناسایی ۱۷۳ مورد مالاریا در زاهدان

در طی 7 ماه گذشته 173 مورد مالاریا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان شناسایی شده اند که بیبش از 84 درصد آن وارده بوده است.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان این مطب که ورود و خروج غیر قانونی  اتباع بیگانه از مبادی غیر قانونی  یکی از  عوامل شیوع و بروز بیماری های واگیر به ویژه مالاریاست خاطر نشان کرد: سراوان نقطه عطف مبارزه با مالاریا در استان سیستان و بلوچستان است و با توجه به مرزهای متعدد تمرکز خودمان را به کنترل مالاریا در این منطقه اختصاص داده ایم.

وی ادامه داد: همکاران ما در پست های مراقبت مرزی مک سوخته، حق آباد و گراوانی در سراوان و همچنین در پست مراقبت مرزی میل ۷۲ خدمات گسترده ای در راستای کنترل مالاریا ارائه می دهند و با استفاده از کیت های تشخیص سریع بیماری به محض شناسایی موارد مبتلا اقدامات سریع درمانی را برای آنان انجام می دهند و سالهاست که مرگ ناشی از مالاریا نداریم.

وی افزود: درشهرستان سراوان به تنهایی ۱۴۵ مورد مالاریا  شناسایی گردیده اند که غالبا اتباع خارجی بوده اند  که تعداد زیادی درمان و عده ای نیز تحت درمان هستند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x