۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹

شناسایی ۱۳۳ پاتوق فعال معتادان تزریقی در شرق تهران

تیم سلامت روان مرکز بهداشت شرق تهران از شناسایی ۱۳۳ پاتوق فعال معتادان تزریقی در منطقه شرق تهران خبر داد.

به گزارش  گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، کارشناسان سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد مرکز با اجرای طرح “برآورد جمعیت اعتیاد تزریقی به روش مکان‌یابی یاMapping  ” به شناسایی و بررسی ۱۳۳ پاتوق  فعال معتادان تزریقی در شرق تهران پرداختند.

اجرای طرح مذکور از نیمه اول مردادماه ۹۹ به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز شد و هدف آن برآورد تعداد پاتوق ها یا مکان های امن مصرف، خرید و فروش، خوابیدن معتادان تزریقی در سطح تهران است.

کار میدانی توسط تیم های اجرایی متشکل از ۱۰ کارشناس گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد مرکز بهداشت شرق به همراه چهار تن از بهبودیافتگان از ۲۸ آبان شروع شد. تیم مذکور به مدت ۱۰ روز از ۸ صبح تا ۸ شب با ورود به پاتوق های اعتیاد  به بررسی این اماکن پرداختند.

تیم اجرایی سلامت روان مرکز براساس بازدیدهای میدانی در چهار منطقه ۱۲، ۱۳، ۱۴  و ۱۵ شرق تهران ۱۳۳ پاتوق فعال وجود دارد و ۱۷ پاتوق نیز توسط شهرداری و نیروی انتظامی غیرفعال شده است.

براساس این گزارش طرح مپینگ مرکز بهداشت شرق تهران پس از ۱۰ روز کار پیوسته و سخت میدانی توسط تیم سلامت روان به فعالیت خود پایان داد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments