۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵

شناسایی بی سابقه موارد ابتلا به کرونا در آمریکا

خبرگزاری رویترز با استناد به محاسبات خود اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته بیش از 48 هزار مورد ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در آمریکا شناسایی شده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از  اسپوتنیک، دانشگاه جان هاپکینز ، که آمار منتشره مقامات فدرال و محلی آمریکا  و همچنین رسانه ها و دیگر منابع آزاد را جمع بندی می کند ، اطلاع داده که در مجموع  ۲،۶۸۲،۲۷۰ مورد ابتلا به  کووید ۱۹ در ایالات متحده شناسایی شده ، ۷۲۹ هزار و ۹۹۴ نفر از مبتلایان در این کشور بهبود یافته  و  ۱۲۸.۰۲۸ بیمار آمریکایی مبتلا به کرونا جان باخته اند.

سازمان جهانی بهداشت روز ۱۱ ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چند ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند و در صورت بیرون رفتن فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کرده و کمتر از فاصله  ۱.۵ تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود ۱۴ روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

براساس آخرین ارقام منتشره از سوی سازمان جهانی بهداشت ، بیش از ۱۰.۳ میلیون مورد ابتلا به کرونا  در جهان شناسایی شده ، بیش از ۵۰۸ هزار نفر از مبتلایان جان باخته اند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments