۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۶

شمار موارد روزانه ابتلا به کرونا در استرالیا از ۱۰۰ نفر گذشت

طی شبانه روز گذشته 114 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در استرالیا ثبت شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از خبرگزاری آناتولی،دانیل اَندروس٬ نخست وزیر ایالت ویکتوریای استرالیا در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: طی شبانه روز گذشته ۱۱۴ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در استرالیا ثبت شد.

وی افزود: در ملبورن، پایتخت کشور ۱۰۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کووید-۱۹ شناسایی شده‌ است و مجددا شاهد شیب صعودی منحنی ابتلا به این بیماری هستیم و مقررات محدودیت آمد و شد برای مقابله با گسترش ویروس کرونا در این شهر ادامه دارد. از سوی دیگر دو منطقه دیگر را نیز به دلیل افزایش موارد جدید مبتلایان به این محدودیت‌ها اضافه کردیم.

– سفر به شهر سیدنی، پایتخت ایالت نیو ساوت ولز محدود شد

بنا به اعلام برد هازارد، وزیر بهداشت ایالت نیو ساوت ولز استرالیا طی ۲۴ ساعت گذشته ۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این ایالت ثبت شده است. بر این اساس در راستای سفر به این ایالت محدودیت‌ها را وضع کردیم.

وی افزود: در پی افزایش موارد جدید مبتلایان کرونا در ملبورن٬ افرادی که از خارج به کشور بازگشته‌اند٬ ترجیح می‌دهند که به سیدنی سفر کنند. بنا بر این، تعداد افراد که روزانه به سیدنی سفر می‌کنند٬ به ۴۵۰ تن محدود شده است. در هتل‌های این شهر افرادی که از خارج از کشور آمده‌اند قرنطینه شده‌اند.

تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۶۱۷ هزار نفر در استرالیا غربالگری شده‌اند که نتیجه تست ۸ هزار و ۲۲۵ تن از این افراد مثبت بوده است. از سوی دیگر تاکنون ۱۰۴ تن بر اثر ویروس کرونا در این کشور جان باخته‌اند.

شمار بهبودیافتگان ویروس کرونا در استرالیا ۷ هزار و ۳۱۹ نفر اعلام شد.

نظرات کاربران