۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۲۰ میلیون نفر فراتر رفت

شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان به 20 میلیون و 26 هزار و 161 نفر افزایش یافت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از آناتولی،براساس آخرین آمار پایگاه اطلاعاتی «ورلدومتر» تاکنون ۲۰ میلیون و ۲۶ هزار و ۱۶۱ نفر در سراسر جهان به ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) مبتلا شده‌اند.

آمریکا از لحاظ تعداد بیماران کرونایی در جایگاه اول جهان قرار دارد. تاکنون در آمریکا ۵ میلیون و ۱۹۹ هزار و ۴۴۴ مورد ابتلا به کرونا ثبت شده است.

طبق این آمار برزیل با ۳ میلیون و ۳۵ هزار و ۵۸۲ نفر، هند ۲ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۷۴ نفر، روسیه ۸۸۷ هزار و ۵۳۶ نفر، آفریقای جنوبی ۵۵۹ هزار و ۸۵۹ نفر، مکزیک ۴۸۰ هزار و ۲۷۸ نفر، پرو ۴۴۸ هزار و ۲۴ نفر، کملمبیا ۳۸۷ هزار و ۴۸۱ نفر، شیلی ۳۷۳ هزار و ۵۶ نفر، اسپانیا ۳۶۱ هزار و ۴۴۲ نفر، ایران ۳۲۶ هزار و ۷۱۲ نفر، انگلستان ۳۱۰ هزار و ۸۲۵ نفر، عربستان سعودی ۲۸۸ هزار و ۲۹۰ نفر، پاکستان ۲۸۴ هزار و ۶۶۰ نفر، بنگلادش ۲۵۷ هزار و ۶۰۰ نفر، ایتالیا ۲۵۰ هزار و ۵۶۶ نفر و آرژانتین ۲۴۶ هزار و ۴۹۹ نفر در رده‌های بعدی قرار دارند.

همچنین در ترکیه ۲۴۰ هزار و ۸۰۴ نفر، در آلمان ۲۱۷ هزار و ۲۸۱ نفر، در فرانسه ۱۹۷ هزار و ۹۲۱ نفر، در عراق ۱۵۰ هزار و ۱۱۵ نفر، در فیلیپین ۱۲۹ هزار و ۹۱۳ نفر، در اندونزی ۱۲۵ هزار و ۳۹۶ نفر، در کانادا ۱۱۹ هزار و ۴۵۱ و در قطر نیز ۱۱۲ و ۹۴۷ نفر به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند.

گفتنی است ویروس کرونا نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در بیش از ۲۰۰ کشور تبدیل به بیماری «همه‌گیر جهانی» شد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of