۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۷ میلیون نفر گذشت

شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان به 17 میلیون و 771 هزار و 634 نفر افزایش یافت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از آناتولی،براساس آخرین آمار پایگاه اطلاعاتی «ورلدومتر» تاکنون ۱۷ میلیون و ۷۷۱ هزار و ۶۳۴ نفر در سراسر جهان به ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) مبتلا شده‌اند.

آمریکا از لحاظ تعداد بیماران کرونایی در جایگاه اول جهان قرار دارد. تاکنون در آمریکا ۴ میلیون و ۷۵۶ هزار و ۵۹ مورد ابتلا و ۱۵۶ هزار و ۷۵۲ مورد فوتی ناشی از کووید-۱۹ ثبت شده است.

طبق این آمار برزیل با ۲ میلیون و ۶۶۶ هزار و ۲۹۸ نفر، هند یک میلیون و ۷۰۱ هزار و ۳۰۷ نفر، روسیه ۸۳۹ هزار و ۹۸۱ نفر، آفریقای جنوبی ۴۹۳ هزار و ۱۸۳ نفر، مکزیک ۴۲۴ هزار و ۶۳۷ نفر، پرو ۴۱۴ هزار و ۷۳۵ نفر، شیلی ۳۵۵ هزار و ۶۶۷ نفر، اسپانیا ۳۳۵ هزار و ۶۰۲ نفر، ایران ۳۰۴ هزار و ۲۰۴ نفر، انگلستان ۳۰۳ هزار و ۱۸۱ نفر، کلمبیا ۲۹۵ هزار و ۵۰۸ نفر، پاکستان ۲۷۸ هزار و ۳۰۵ نفر و عربستان سعودی ۲۷۵ هزار و ۹۰۵ نفر در رده‌های بعدی قرار دارند.

همچنین در ایتالیا نیز ۲۴۷ هزار و ۵۳۷ نفر، در بنگلادش ۲۳۷ هزار و ۶۶۱ نفر، در ترکیه ۲۳۰ هزار و ۸۷۳ نفر، در آلمان ۲۱۰ هزار و ۶۶۵ نفر، در آرژانتین ۱۹۱ هزار و ۳۰۲ نفر، در فرانسه ۱۸۷ هزار و ۹۱۹ نفر، در عراق ۱۲۴ هزار و ۶۰۹ نفر، در کانادا ۱۱۶ هزار و ۳۱۲ نفر، در قطر ۱۱۰ هزار و ۶۹۵ نفر و در اندونزی نیز ۱۰۸ هزار و ۳۷۶ به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند.

از سوی دیگر در برزیل ۹۲ هزار و ۵۶۸، مکزیک ۴۶ هزار و ۶۸۸، انگلیس ۴۶ هزار و ۱۱۹، هند ۳۶ هزار و ۵۸۳، ایتالیا ۳۵ هزار و ۱۴۱، فرانسه ۳۰ هزار و ۲۶۵، اسپانیا ۲۸ هزار و ۴۴۵، پرو ۱۹ هزار و ۲۱۷، ایران ۱۶ هزار و ۷۶۶، روسیه ۱۳ هزار و ۹۶۳، کلمبیا ۹ هزار و ۸۴۱، بلژیک ۹ هزار و ۸۴۱، شیلی ۹ هزار و ۴۵۷، آلمان ۹ هزار و ۲۲۴، کانادا ۸ هزار و ۹۳۵، آفریقای جنوبی ۸ هزار و ۵، هلند ۶ هزار و ۱۴۷، پاکستان ۵ هزار و ۹۵۱، سوئد ۵ هزار و ۷۴۳، اکوادور ۵ هزار و ۷۰۲، ترکیه ۵ هزار و ۶۹۱ و اندونزی ۵ هزار و ۱۳۱ نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

گفتنی است ویروس کرونا نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در بیش از ۲۰۰ کشور تبدیل به بیماری «همه‌گیر جهانی» شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments