۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۵ میلیون نفر فراتر رفت

موارد ابتلا به کووید-19 در سراسر جهان به 15 میلیون و 947 هزار و 644 نفر رسید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از آناتولی،بر اساس آخرین داده‌های پایگاه اطلاعاتی ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر»، تاکنون ۱۵ میلیون و ۹۴۷ هزار و ۶۴۴ نفر در سراسر جهان به ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) مبتلا شده‌اند.

بر این اساس، تاکنون ۶۴۲ هزار و ۸۲۹ تن در سراسر جهان بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین شمار بهبودیافتگان از ویروس کرونا در سراسر جهان به ۹ میلیون و ۷۴۳ هزار و ۶۰۲ نفر افزایش یافته است. از سوی دیگر تاکنون ۵ میلیون و ۵۶۱ هزار و ۲۱۳ مورد فعال کرونا در سراسر جهان وجود دارد.

آمریکا از لحاظ تعداد بیماران کرونایی در جایگاه اول جهان قرار دارد. تاکنون در آمریکا ۴ میلیون و ۲۴۸ هزار و ۴۹۲ مورد ابتلا به کووید-۱۹ ثبت شده است. از سوی دیگر شمار قربانیان کرونا در این کشور نیز به ۱۴۸ هزار و ۴۹۲ تن رسیده است.

طبق این آمار برزیل با ۲ میلیون و ۳۴۸ هزار و ۲۰۰ نفر، هند یک میلیون و ۳۳۹ هزار و ۶۷ نفر، روسیه ۸۰۰ هزار و ۸۴۹ نفر، آفریقای جنوبی ۴۲۱ هزار و ۹۹۶ نفر، مکزیک ۳۷۸ هزار و ۲۸۵ نفر، پرو ۳۷۵ هزار و ۹۶۱ نفر، شیلی ۳۴۱ هزار و ۳۰۴ نفر، اسپانیا ۳۱۹ هزار و ۵۰۱ نفر، انگلستان ۲۹۷ هزار و ۹۱۴ نفر، ایران ۲۸۶ هزار و ۵۲۳ نفر، پاکستان ۲۷۱ هزار و ۸۸۷ نفر، عربستان سعودی ۲۶۲ هزار و ۷۷۲ نفر، ایتالیا ۲۴۵ هزار و ۵۹۰ نفر، کلمبیا ۲۳۳ هزار و ۵۴۱ نفر، ترکیه ۲۲۴ هزار و ۲۵۲ نفر، بنگلادش ۲۱۸ هزار و ۶۵۸ نفر، آلمان ۲۰۵ هزار و ۹۶۸ نفر، فرانسه ۱۸۰ هزار و ۵۲۸ نفر، آرژانتین ۱۵۳ هزار و ۵۲۰ نفر، کانادا ۱۱۳ هزار و ۲۰۶ نفر، قطر ۱۰۸ هزار و ۶۳۸ نفر و عراق ۱۰۴ هزار و ۷۱۱ نفر در رده‌های بعدی قرار دارند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments