۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر گذشت

موارد ابتلا به کووید-19 در سراسر جهان به 12 میلیون و 631 هزار و 67 نفر رسید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از خبرگزاری آناتولی،بر اساس آخرین داده‌های پایگاه اطلاعاتی ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر»، تاکنون ۱۲ میلیون و ۶۳۱ هزار و ۶۷ نفر در سراسر جهان به ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) مبتلا شده‌اند.

به گزارش این پایگاه، تاکنون ۵۶۲ هزار و ۸۸۹ تن در سراسر جهان بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

همچنین شمار بهبودیافتگان ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) در سراسر جهان به ۷ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۴۹۱ نفر افزایش یافته است. از سوی دیگر تاکنون ۴ میلیون و ۷۰۱ هزار و ۶۸۷ مورد فعال کرونا در سراسر جهان وجود دارد.

آمریکا از لحاظ تعداد بیماران کرونایی در جایگاه اول جهان قرار دارد. تاکنون در آمریکا ۳ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۷۸۶ مورد ابتلا به کووید-۱۹ ثبت شده است.

طبق این آمار برزیل با یک میلیون و ۸۰۴ هزار و ۳۳۸ نفر، هند ۸۲۲ هزار و ۶۰۳ نفر، روسیه ۷۱۳ هزار و ۹۳۶ نفر، پرو ۳۱۹ هزار و ۹۴۶ نفر، شیلی ۳۰۹ هزار و ۲۷۴ نفر، اسپانیا ۳۰۰ هزار و ۹۸۸ نفر، مکزیک ۲۸۹ هزار و ۱۷۴ نفر،انگلستان ۲۸۸ هزار و ۱۳۳ نفر، ایران ۲۵۲ هزار و ۷۲۰ نفر، آفریقای جنوبی ۲۵۰ هزار و ۶۸۷ نفر، پاکستان ۲۴۶ هزار و ۳۵۱ نفر، ایتالیا ۲۴۲ هزار و ۶۳۹ نفر و عربستان سعودی ۲۲۶ هزار و ۴۸۶ نفر در رده‌های بعدی قرار دارند.

از سوی دیگر در برزیل ۷۰ هزار و ۵۲۴، انگلیس ۴۴ هزار و ۶۵۰، مکزیک ۳۴ هزار و ۱۹۱، فرانسه ۳۰ هزار و ۴، اسپانیا ۲۸ هزار و ۴۰۳، هند ۲۲ هزار و ۱۴۴، ایران ۱۲ هزار و ۴۴۷، پرو ۱۱ هزار و ۵۰۰، روسیه ۱۱ هزار و ۱۷، بلژیک ۹ هزار و ۷۸۱، آلمان ۹ هزار و ۱۳۰، کانادا ۸ هزار و ۷۵۹، شیلی ۶ هزار و ۷۸۱، هلند ۶ هزار و ۱۳۶، سوئد ۵ هزار و ۵۲۶، ترکیه ۵ هزار و ۳۲۳، پاکستان ۵ هزار و ۱۲۳، اکوادور ۴ هزار و ۹۳۹، کلمبیا ۴ هزار و ۹۲۵، چین ۴ هزار و ۶۳۴، آفریقای جنوبی ۳ هزار و ۸۶۰، مصر ۳ هزار و ۷۰۲، اندونزی ۳ هزار و ۴۶۹، عراق ۲ هزار و ۹۶۰، بنگلادش ۲ هزار و ۲۷۵، عربستان سعودی ۲ هزار و ۱۵۱، آرژانتین ۱۷۷۴، فیلیپین ۱۳۶۰، اوکراین ۱۳۴۵، بلاروس ۴۵۴، کویت ۳۸۳، امارات متحده عربی ۳۳۰، قزاقستان ۲۶۴ و قطر ۱۴۶ نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

گفتنی است بیماری کووید-۱۹ نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در بیش از ۲۰۰ کشور و منطقه تبدیل به پاندمی شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments