۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز ۳۷ میلیون و ۴۷۵ هزار نفر گذشت

مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان به 37 میلیون و 475 هزار و 839 نفر افزایش یافت.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از آناتولی،براساس جدیدترین آمار پایگاه اطلاعاتی ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر» تاکنون ۳۷ میلیون و ۴۷۵ هزار و ۸۳۹ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

آمریکا از لحاظ تعداد مبتلایان به کرونا در جایگاه اول جهان قرار دارد. تاکنون در این کشور ۷ میلیون و ۹۴۵ هزار و ۵۰۵ مورد ابتلا به کرونا ثبت شده است. تعداد قربانیان کرونا در این کشور نیز به ۲۱۹ هزار و ۲۸۲ تن افزایش یافته است.

طبق این آمار هند با ۷ میلیون و ۵۳ هزار و ۸۰۶، برزیل ۵ میلیون و ۹۱ هزار و ۸۴۰، روسیه ۱ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۸۴، کلمبیا ۹۰۲ هزار و ۷۴۷، اسپانیا ۸۹۰ هزار و ۳۶۷، آرژانتین ۸۸۳ هزار و ۸۸۲، پرو ۸۴۶ هزار و ۸۸، مکزیک ۸۱۴ هزار و ۳۲۸، فرانسه ۷۱۸ هزار و ۸۷۳، آفریقای جنوبی ۶۹۰ هزار و ۸۹۶، انگلستان ۵۹۰ هزار و ۸۴۴، ایران ۴۹۶ هزار و ۲۵۳، شیلی ۴۷۹ هزار و ۵۹۵، عراق ۴۰۰ هزار و ۱۲۴، بنگلادش ۳۷۷ هزار و ۷۳، ایتالیا ۳۴۹ هزار و ۴۹۴، عربستان سعودی ۳۳۸ هزار و ۹۴۴، فیلیپین ۳۳۶ هزار و ۹۲۶، ترکیه ۳۳۴ هزار و ۳۱، اندونزی ۳۲۸ هزار و ۹۵۲، آلمان ۳۲۳ هزار و ۴۵۳ و پاکستان نیز با ۳۱۸ هزار و ۹۳۲، مورد ابتلا در رده‌های بعدی قرار دارند.

گفتنی است بیماری کووید-۱۹ نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در سراسر جهان تبدیل به پاندمی شد.

تاکنون یک میلیون و ۷۷ هزار و ۵۹۴ بیمار مبتلا به کرونا در سراسر جهان جان باخته و در مجموع ۲۸ میلیون و ۱۱۷ هزار و ۶۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند. روند درمان ۸ میلیون و ۲۸۱ هزار و ۱۸۵ نفر در جهان همچنان ادامه دارد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments