۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز ۱۳ میلیون نفر گذشت

موارد ابتلا به کووید-19 در سراسر جهان به 13 میلیون و 41 هزار و 698 نفر رسید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزرای سلامت به نقل از خبرگزاری آناتولی،بر اساس آخرین داده‌های پایگاه اطلاعاتی ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر»، تاکنون ۱۳ میلیون و ۴۱ هزار و ۶۹۸ نفر در سراسر جهان به ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) مبتلا شده‌اند.

به گزارش این پایگاه، تاکنون ۵۷۱ هزار و ۶۶۰ تن در سراسر جهان بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

همچنین شمار بهبودیافتگان ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) در سراسر جهان به ۷ میلیون و ۵۸۸ هزار و ۹۴ نفر افزایش یافته است. از سوی دیگر تاکنون ۴ میلیون و ۸۸۱ هزار و ۹۴۴ مورد فعال کرونا در سراسر جهان وجود دارد.

آمریکا از لحاظ تعداد بیماران کرونایی در جایگاه اول جهان قرار دارد. تاکنون در آمریکا ۳ میلیون و ۴۱۳ هزار و ۹۹۵ مورد ابتلا به کووید-۱۹ ثبت شده است.

طبق این آمار برزیل با یک میلیون و ۸۶۶ هزار و ۱۷۶ نفر، هند با ۸۷۹ هزار و ۴۶۶ نفر، روسیه با ۷۲۷ هزار و ۱۶۲ نفر، پرو با ۳۲۶ هزار و ۳۲۶ نفر، شیلی با ۳۱۵ هزار و ۴۱ نفر، اسپانیا با ۳۰۰ هزار و ۹۸۸ نفر، مکزیک با ۲۹۹ هزار و ۷۵۰ نفر٬ انگلیس با ۲۸۹ هزار و ۶۰۳ نفر ، آفریقای جنوبی با ۲۷۶ هزار و ۲۴۲ نفر، ایران با ۲۵۷ هزار و ۳۰۳ نفر، پاکستان با ۲۵۱ هزار و ۶۲۵ نفر، ایتالیا با ۲۴۳ هزار و ۶۱ نفر و عربستان سعودی با ۲۳۲ هزار و ۲۵۹ نفر در رده‌های بعدی قرار دارند.

شمار مبتلایان در ترکیه نیز به ۲۱۲ هزار و ۹۹۳ مورد رسیده است.

همچنین آلمان با ۱۹۹ هزار و ۹۵۰ نفر، بنگلادش با ۱۸۳ هزار و ۷۹۵ نفر، فرانسه با ۱۷۰ هزار و ۷۵۲ نفر، کلمبیا با ۱۵۰ هزار و ۴۴۵ نفر، کانادا با ۱۰۷ هزار و ۵۹۰ نفر، قطر با ۱۰۳ هزار و ۵۹۸ نفر، آرژانتین با ۱۰۰ هزار و ۱۶۶ نفر، چین با ۸۳ هزار و ۶۰۲ نفر، مصر با ۸۲ هزار و ۷۰ نفر، عراق با ۷۷ هزار ۵۰۶ نفر، اندونزی با ۷۵ هزار و ۶۹۹ نفر و سوئد با ۷۴ هزار ۸۹۸ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در رده های بعدی قرار گرفته اند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x