۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۵

شمار فوتی‌های کرونا در آمریکا به مرز ۱۵۵ هزار نفر رسید

بنا بر اعلام دانشگاه «جانز هاپکینز»، در 24 ساعت گذشته با مرگ 481 مورد جدید، مجموع قربانیان کرونا در ایالات متحده آمریکا به مرز 155 نفر نزدیک شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از العالم،دانشگاه «جانز هاپکینز»، امروز (دوشنبه) اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ ۴۸۱ نفر جدید، مجموع قربانیان کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۱۵۴ هزار و ۸۴۱ نفر رسید.

از طرف دیگر، بنا بر اعلام این مرکز، در شبانه روز گذشته، ۴۵ هزار و ۷۸۸ مورد جدید به مبتلایان به «کووید-۱۹» در آمریکا افزوده شد تا آمار کلی مبتلایان به این ویروس ناشناخته در این کشور به چهار میلیون و ۶۶۶ هزار و ۲۷ نفر برسد.

مقایسه آمار و ارقام جدید دانشگاه جانز هاپکینز با آمار و ارقام روزهای گذشته این مرکز نشان می‌دهد که که بعد از یک هفته پیاپی، مجموع قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا به زیر هزارنفر رسید و شمار مبتلایان به این ویروس ناشناخته در ایالات متحده نیز در مقایسه با روزهای گذشته کاهش نسبی داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلدومیترز»، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا را چهارمیلیون و ۸۱۳ هزار و ۶۴۷ نفر و مجموع قربانیان این ویروس را در این کشور، ۱۵۸ هزار و ۳۶۵ نفر اعلام کرده است. ایالت کالیفرنیا با ۵۱۵ هزار و ۶۸۶ مورد ابتلا و ۹ هزار و ۳۹۷ مورد فوتی، هم‌اکنون به کانون بیماری همه‌گیر کرونا در آمریکا تبدیل شده است.

ایالت نیویورک که پیش از این از آغاز شیوع کرونا بعنوان کانون ویروس کووید-۱۹ در ایالات متحده آمریکا بود، هم‌اکنون بعد از کالیفرنیا، فلوریدا، تگزاس با ۴۴۵ هزار و ۱۴۶ مورد ابتلا و ۳۲ هزار و ۷۸۰ مورد فوتی، در جایگاه چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار گرفته است.

طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون ۱۸ میلیون و ۱۷ هزار و ۵۵۶ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و از آن میان ۶۸۸ هزار و ۳۵۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند و ۱۰ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۱۰۸ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر کشورهای جهان با بیشترین آمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس قرار دارد و پس از آن برزیل با دو میلیون و ۷۳۳ هزار و ۶۷۷ مورد ابتلا و ۹۴ هزار و ۱۰۴ مورد فوتی و هند با یک میلیون و ۷۵۰ هزار و ۷۲۳ مورد ابتلا و ۳۷ هزار و ۳۶۴ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of