۰۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸

شمار بیماران بستری مبتلا به کرونا در جهان از ۴ میلیون نفر فراتر رفت

شمار بیماران بستری مبتلا به ویروس جدید کرونا در جهان به 4 میلیون و 22 هزار و 416 نفر رسید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از خبرگزاری آناتولی،براساس جدیدترین آمار تارنمای ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر»، تعداد بیماران کرونایی که در بیمارستان‌های کشورهای مختلف تحت درمان هستند، به ۴ میلیون و ۲۲ هزار و ۴۱۶ نفر رسیده است.

آمریکا با یک میلیون و ۳۵۰ هزار و ۸۹۱ نفر در صدر فهرست کشورهای دارای بیشترین آمار بیماران بستری در بیمارستان‌ها است. برزیل با ۵۱۵ هزار و ۳۸۶ نفر، روسیه نیز با ۲۲۷ هزار و ۸۶۱ نفر، هند با ۱۹۷ هزار و ۸۴۰ نفر و پاکستان با ۱۰۷ هزار و ۶۱۵ نفر در رده‌های بعدی جای گرفتند.

در پرو ۱۰۳ هزار و ۷۶۷ مبتلا، در بنگلادش ۷۵ هزار و ۶۸۰ مبتلا، در مکزیک ۶۱ هزار و ۲۹ مبتلا، در فرانسه ۵۷ هزار و ۸۰۷ بیمار، در آفریقای جنوبی ۵۶ هزار و ۱۹۰ مبتلا و در عربستان سعودی ۵۲ هزار و ۶۳۲ مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان‌ها بستری هستند.

همچنین در کلمبیا ۴۴ هزار و ۵۹۶ بیمار، در مصر ۴۲ هزار و ۲۵۹ بیمار، در شیلی ۳۴ هزار و ۸۶۱ بیمار، در بلژیک ۳۵ هزار و ۴۵۷ مبتلا، در آرژانتین ۳۲ هزار و ۸۷۴ بیمار، در ایران ۲۹ هزار و ۶۳۳ بیمار، در کانادا ۲۸ هزار ۵۷۵ بیمار در بیمارستان تحت درمان قرار دارند.

در اندونزی ۲۷ هزار و ۴۱۱ نفر، در فیلیپین ۲۳ هزار و ۶۷۷ نفر، در اکوادور ۲۲ هزار و ۹۵۷ نفر، در اوراین ۲۱ هزار و ۷۳۲ نفر، در عراق ۲۰ هزار و ۷۷۵ نفر و در بولیوی نیز ۲۰ هزار و ۲۵۲ نفر به‌دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شده‌اند.

از سوی دیگر، در ترکیه ۲۲ هزار و ۲۴۸ بیمار کرونایی‌ تحت درمان قرار دارند که ۹۶۳ نفر از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و ۳۸۲ تن دیگر نیز به دستگاه تنفسی وصل هستند.

گفتنی است بیماری کووید-۱۹ نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در بیش از ۲۱۰ کشور تبدیل به پاندمی شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments