۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵
شریعتمداری در نشست اعضای کمیسیون اجتماعی:

شفاف‌سازی مهم‌ترین اولویت برای اداره وزارت تعاون است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابیان‌اینکه شفافیت مهم‌ترین اولویت وی برای اداره این وزارتخانه بوده است تاکیدکرد که انتخاب مدیران را بر مبنای جوانگرایی قرار داده است.

به گزارش گروه اجتماعی  خبرگزاری سلامت به نقل از خانه‌ملت، محمد شریعتمداری وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی امروز (سه‌شنبه ۲۴ تیرماه) در نشست با اعضای کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی، گفت: شفافیت اقدام بزرگ و مهمی بود که در این وزارتخانه انجام شده و باعث مشخص شدن ضعف‌ها و کاستی‌ها شد.

شفاف‌سازی از اولویت برنامه‌های شریعتمداری برای اداره وزارت تعاون بوده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: از اولین روز فعالیتم در این وزارتخانه بر ضرورت شفاف‌سازی تاکید کردم و به توفیق الهی این امر صورت گرفت، کما اینکه انتشار اسامی اعضای هیات مدیره شرکت‌های تابعه یکی از مصادیق این شفافیت بود که بازتاب‌های بسیار خوبی در بین مردم و فعالان اجتماعی داشت.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) همواره تاکید بر جوانگرایی داشته‌اند، بنابراین در این حوزه نیز اقدامات بسیار خوبی در این وزارتخانه صورت گرفت و در پی آن میانگین سنی شورای معاونان بیش از ۱۰ سال کاهش یافته و مدیران جوان به روی کار آمدند.

شریعتمداری خاطرنشان کرد : حل مشکلات اجتماعی با ارائه راهکار و تعامل مجلس و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امکانپذیر است و این امر دور از دسترس نیست، ضمن اینکه تحقق این امر نیاز به حمایت دارد

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و افزایش مستمری مددجویان بهزیستی تلاش بیشتری را می‌طلبد

وی افزود: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، افزایش مستمری مددجویان بهزیستی و… از جمله اقداماتی است که با پیگیری‌های مستمر و حمایت متولیان امر توانستیم رقم بزنیم و قطعا این میزان اقدامات صورت گرفته کافی هم نیست و باید در این حوزه تلاش بیشتری داشته باشیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از پایان این نشست به دفتر دولت در مجلس رفت و با نمایندگان مختلف مجلس در خصوص مسائل و مشکلات حوزه‌های انتخابیه شان گفتگو کرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x