۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶

شفافیت مالی در تبلیغات از آشفتگی فضای انتخابات جلوگیری می‌کند

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: ساماندهی و ایجاد شفافیت در مسائل مالی و تبلیغاتی انتخابات از آشفتگی فضای انتخابات جلوگیری می‌کند.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، علیرضا رحیمی با اشاره به لزوم شفافیت در تبلیغات انتخاباتی کاندیداها اظهار کرد: ساماندهی و ایجاد شفافیت در مسائل مالی و تبلیغاتی انتخابات از آشفتگی فضای انتخابات جلوگیری می‌کند.

وی با بیان اینکه در انتخابات پیش از این در حوزه تبلیغات و نمایندگانی و هزینه‌های مالی تخلف‌هایی دیده شده بود، افزود: شفافیت مالی از سوی دیگر به نفع کاندیداهای انتخاباتی هم هست، چرا که نگاه سالمی از سمت جامعه پیرامون آنان شکل خواهد گرفت.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به تصویب قانون شفافیت مالی و تبلیغاتی نمایندگان اشاره کرد و گفت: با تصویب این قانون در انتخابات مجلس یازدهم فضای روشن‌تری پیرامون کاندیداها برای تبلیغات  قرار می‌گیرد.

رحیمی با ابراز امیدواری از اینکه روح این قانون به‌عنوان یک رویکرد فرهنگی در فضای سیاسی کشور حاکم شود، تصریح کرد: این قانون می‌تواند کاندیداها، حامیانشان و ستادهای تبلیغاتی آنان را در مسائل مالی انضباط محور کند، لذا نگاه مجلس این بود که به سمت شفافیت مالی و انضباط در حوزه تبلیغات حرکت  کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با مزمت بداخلاقی‌ها در فضای انتخابات اظهار کرد: همه افراد اعم از کاندیداها، ستادها، احزاب و برگزار کنندگان انتخابات باید مرّ قانو را رعایت کنند تا بتوانیم انتخابات پرشوری را در کشور برگزار کنیم.

وی گفت: مجموعه‌های نظارتی هم نظارت جامعی داشته باشند، چرا که فضای انتخابات گسترده است و گاه ممکن است ظرفیت‌های نظارتی متناسب با گستردگی حوزه عمل نباشد، بنابراین اشخاص خود باید با رعایت اخلاق به سلامت انتخابات کمک کنند.

رحیمی با اشاره به اینکه اجرای قانون به معنای کم کردن آزادی عمل کاندیداها و مردم نیست، تأکید کرد: فضای انتخابات نباید همراه با تخریب باشد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments