۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان:

شرکت‌های دانش‌بنیان به فراتر از مرزها فکر کنند

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان باید به فراتر از مرزها فکر کنند چرا که شرط رشد، جهانی فکر کردن است.

به گزارش خبرگزاری سلامت از اصفهان،مسعود گلشیرازی درمجمع عمومی عادی شرکت‌های دانش‌بنیان باید به فراتر از مرزها فکر کنند چرا که شرط رشد، جهانی فکر کردن است؛ کشورهایی مانند قطر و عمان که از لحاظ تجاری و سیاسی با ایران ارتباط خوبی دارند گزینه‌های مناسبی برای ورود شرکت‌های دانش‌بنیان هستند.

وی گفت: امروزه گفتمان اقتصاد دانش‌بنیان در بین صحبت‌های مسؤولان اقتصادی و حتی سیاسی قابل مشاهده است و اهمیت آن بر همگان به اثبات رسیده است.

این مقام مسئول افزود: با توجه به جوانی جامعه ما، بیشترین بهره را می‌توان از خلاقیت و توانایی این دوران برد به شرطی که ارتباط نزدیک میان دانشجویان و دانشگاهیان با صنعت به وجود آید؛ البته باید قبول کنیم به اندازه‌ای که در علوم دانش‌بنیان پیش رفته‌ایم در تجاری‌سازی این اندیشه‌ها اقبال پیش‌بینی شده را نداشته‌ایم، هنوز هم بسیاری از طرح‌ها و ایده‌ها روی زمین مانده و منتظر یک سرمایه‌گذار هستیم.

گلشیرازی با اشاره به سفر اخیر مسؤولان تجاری قطر به اصفهان و انعقاد تفاهم‌نامه یادآور شد: شرکت‌های دانش‌بنیان باید به فراتر از مرزها فکر کنند چرا که شرط رشد، جهانی فکر کردن است؛ کشورهایی مانند قطر و عمان که از لحاظ تجاری و سیاسی با ایران ارتباط خوبی دارند گزینه‌های مناسبی برای ورود شرکت‌های دانش‌بنیان هستند.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان تاکید کرد: با توجه به اهمیت دانش‌بنیان‌ها دو پیشنهاد دراتاق بازرگانی مطرح شد، اول این که کمیسیونی با عنوان دانش‌بنیان شکل بگیرد و یا این که در ذیل تمامی کمیسیون‌های اتاق یک کمیته اقتصاد دانش‌بنیان تشکیل شود، در هر صورت آمادگی لازم را برای هر نوع همکاری داریم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x