۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۲
محرز در گفت‌وگو با خبرگزاری سلامت مطرح کرد؛

شرایط در کشور بحرانی است!

عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: هنوز مشخص نیست که در کشور چه نوع ویروسی وجود دارد، اگر ویروس هندی و برزیلی هم وارد ایران شده باشند که شرایط بسیار سخت می شود.

مینو محرز عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت در پاسخ به مباحث مطرح شده مبنی بر احتمال ۴ رقمی شدن تعداد متوفیان ناشی از کروناویروس در کشور اظهار کرد: روند افزایش آمار مبتلایان به این دلیل است که تجمعات بسیار زیاد شده است.

وی افزود: هنوز در کشور پیشگیری به درستی انجام نمی شود. روز گذشته هم که عنوان شده برخی از مکان ها برای برگزاری مراسم شب قدر می تواند بازگشایی شوند.

عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: اقداماتی که در کشور انجام می شود می تواند در جهت افزایش تعداد مبتلایان پیش رود.

محرز با بیان اینکه هنوز مشخص نیست که در کشور چه نوع ویروسی وجود دارد، تاکید کرد: اگر ویروس هندی و برزیلی هم وارد ایران شده باشند که شرایط بسیار سخت می شود.

شیوع ویروس انگلیسی

وی ادامه داد: ویروس انگلیسی که در کشور شیوع پیدا کرده، قدرت بیماری زایی بسیار بالایی دارد و قدرت انتقال آن هم به شدت زیاد است.

متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری بیان داشت: مریض هایی که در بیمارستان ها بستری شده اند فوق العاده بدحال هستند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا برخی از بیماران کرونایی دچار دفع خون هستند، گفت: گرفتاری ریه در بیماران مبتلا به این مریضی بسیار زیاد شده است.

گرفتاری شدید ریه 

محرز اضافه کرد: در حال حاضر کروناویروس انگلیسی سریع به ریه ها سرایت پیدا می کند و ریه ها به شدت گرفتار می شوند.

وی افزود: بیمارانی که در آی سی یو بستری هستند باید به آنها دستگاه تنفس مصنوعی وصل شود. بیماری بسیار سخت تر از گذشته شده است.

خبرنگار: مینا افسریان

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x