۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹
نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس:

شرایط برای آموزش حضوری دانش آموزان فراهم شود

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با دفاع از بازگشایی داوطلبانه مدارس برای حضور دانش آموزان، تصریح کرد: آموزش حضوری باید با رعایت ضوابط بهداشتی در کشور از سر گرفته شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از خانه ملت، محمد وحیدی با اشاره به آبی شدن برخی استان‌ها و شهرهای کشور به لحاظ کرونایی و مساعد شدن شرایط برای حضور دانش آموزان در کلاس‌های درس، عنوان کرد: اصل و مبنای آموزش را آموزش حضوری می‌دانیم و ما باید شرایط را برای این نوع آموزش در مدارس سراسر کشور فراهم کنیم.نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارتباطات بین دانش آموزان و فعالیت‌های دانش آموزی خود به نوعی رونقی برای ارتقای شاخص نشاط اجتماعی به شمار می‌آید، افزود: تأکید کمیسیون آموزش بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و حضور با جمعیت حداقلی دانش آموزان در مدارس و از سرگیری آموزش حضوری  است.

زوج و فرد کردن کلاس‌های درس اقدام درستی بود

وی ادامه داد: برای مثال زوج فرد کردن کلاس‌های درس، یکی از اقدامات مناسبی بود که علاوه بر کنترل جمعیت دانش آموزان، شرایط را برای حضور آن‌ها در مدارس را با لحاظ حفظ فاصله فیزیکی مهیا می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: اینکه در شرایط فعلی، خانواده‌ها خود می‌توانند درباره حضور دانش آموز خود در مدرسه تصمیم‌گیری کنند، اقدام بسیار خوبی است تا خانواده‌ها برای حضور فرزندان خود در مدرسه نیز دچار اضطراب نشوند.

آموزش حضوری باید در مناطقی که به اینترنت دسترسی ندارند از سر گرفته شود

وحیدی تصریح کرد: به ویژه در مناطق محروم روستایی که دسترسی به اینترنت و آموزش مجازی وجود ندارد باید آموزش‌ها به صورت حضوری دنبال شود. در این مناطق معمولا جمعیت حاضر در کلاس‌های درس بسیار پایین است و از سرگیری آموزش‌ها باید آغاز شود تا شکاف آموزشی ایجاد نشود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در این خصوص بارها در کمیسیون آموزش بحث شده و موضع اعضا برقراری آموزش حضوری در مناطق مساعد با حفظ ایمنی و پروتکل‌های بهداشتی است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments