۰۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱

شانس کمی‌برای المپیکی شدن داریم

کارشناس فوتبال ایران با بیان اینکه تیم فوتبال امید کشورمان شانس کمی‌برای صعود به المپیک توکیو دارد، گفت: نگاه به این تیم حالت خیریه دارد و باید دیدگاه آقایان عوض شود.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، بیژن ذوالفقارنسب در خصوص قرعه تیم فوتبال امید ایران در رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا که با تیم‌های ازبکستان، کره جنوبی و چین همگروه شده است گفت: با توجه به عملکرد ایران در بازی‌های دوستانه ای که با ازبکستان برگزار کرد و همچنین سرمایه گذاری کره جنوبی و چین در رده‌های پایه باید به صراحت بگویم شانس امیدهای ایران برای راهیابی به المپیک ۲۰۲۰ بسیار کم است.

کارشناس فوتبال ایران ادامه داد: اخباری که از تیم امید به گوش می‌رسد نگران کننده است. هیچ کس هم نیست به مشکلات این تیم که فاصله اندکی با رقابت‌های قهرمانی آسیا دارد ورود کرده و آن را حل کند. این تیم در اختیار فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک است اما هیچ کس حواسش را به مشکلات ریز و درشتی که دارد نمی‌دهد.

وی با اشاره به مشکلات تیم فوتبال امید تصریح کرد: تیمی‌که نیاز را به بیشترین حمایت از تمام ارکان فدراسیون و کمیته ملی المپیک دارد، کمترین توجه را دریافت می‌کند. امیدها را مانند یک تیم خیریه ای می‌چرخانند در صورتی که بازیکنانش سرمایه مملکت هستند و باید امکانات فروانی در اختیارشان قرار بگیرد.

ذوالفقارنسب درباره مشکلات به وجود آمده بین حمید استیلی و فرهاد مجیدی در تیم امید تاکید کرد: هیچ اطلاعی از این موضوع ندارم. تنها موردی که می‌دانم این است که باید از این تیم حمایت کامل می‌شد نه اینکه روش اشتباهی که قبلا آزمایش شده بود را دوباره برایش انتخاب می‌کردند.

مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران درباره نحوه انتخاب کادر فنی امیدها افزود: به هر حال فرهاد مجیدی در ابتدای راه مربیگری است و باید حمایت‌های همه جانبه ای از او شود. آقایان باید قبل از انتخاب کرانچار یک مربی با انگیزه و در عین حال با تجربه در این رده را انتخاب می‌کردند. باید قراردادهای حرفه ای و خوبی هم با مربیان این تیم بسته شود تا هم انرژی داشته باشند و هم کارشان به چشم می‌آید و بتوان آنها را بازخواست کرد.

کارشناس فوتبال ایران تاکید کرد: تا زمانی که به این تیم نگاه خیریه ای شود همین شرایط را باید تحمل کنیم. ای کاش تیم امید به یکی از استان‌ها بصورت دوره ای داده شود تا آنها بودجه لازم را برایش در نظر بگیرند و اردوهای بلند مدتی که باعث می‌شود تیم را یکپارچه کند را برگزار کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments