۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹
حمایت از دو فیلمنامه در طرح حمایت از اعضای «انجمن فیلمنامه‌نویسان»

سیروس حسن‌پور و فریدون فرهودی فیلمنامه «خیابان یک‌طرفه» و «روز حضور» را می‌نویسند

سیروس حسن‌پور و فریدون فرهودی فیلمنامه دو فیلم بلند سینمایی «خیابان یک‌طرفه» و «روز حضور» را با حمایت بنیاد سینمایی فارابی می‌نویسند.

به گزارش  گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در طرح حمایت بنیاد سینمایی فارابی از اعضای انجمن صنفی فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران، از ۴۱ طرح بررسی شده اعضای این انجمن توسط معاونت فرهنگ و پژوهشی بنیاد سینمایی فارابی، دو طرح «خیابان یک‌طرفه» و «روز حضور» به مرحله عقد نگارش فیلمنامه رسیده است.

همچنین در این طرح حمایتی، هفت طرح فیلمنامه دیگر به صورت مشروط پذیرفته شده‌اند که عقد قرارداد با نویسندگان فیلمنامه‌ این طرح‌ها منوط به اعمال تغییرات مشخص شده خواهد بود.

بر اساس این خبر، «سیروس حسن‌پور» کارگردان و فیلمنامه‌نویس سینمای ایران این روزها مشغول نگارش فیلمنامه فیلم بلند سینمایی «خیابان یک‌طرفه» است که به گفته او مضمون اجتماعی دارد و به آسیب‌های اجتماعی می‌پردازد.

او عنوان کرد: نگارش این فیلمنامه تا اواسط دی به تمام می‌رسد.

کارگردان فیلم‌هایی چون «قطار کودکی»، «چوپان دروغ‌گو» و «مروارید» درباره زمان تولید هشتمین فیلم بلند سینمایی خود گفت: گفت: و به نظرم فصل تولید این فیلم اواخر امسال و اوایل سال آینده است.

او گفت: «خیابان یک‌طرفه» در آبادان جلوی دوربین خواهد رفت.

«فریدون فرهودی» فیلمنامه‌نویس و کارگردان سینمای ایران که در حال نگارش فیلم‌نامه فیلم بلند سینمایی «روز حضور» است، درباره این فیلمنامه گفت: فیلم‌نامه این فیلم پایان‌بندی دووجهی دارد و در روایت آن، از دل شکست به پیروزی می‌رسیم؛ روایت سرگذشت یک فرد که به دلیل اشتباهات خود از خانواده، کار وزندگی کنار گذاشته‌شده است اما یک‌بار دیگر قد راست می‌کند و در دل ناامیدی، قدمی مهم برمی‌دارد.

این کارگردان مجموعه‌ها و فیلم‌های تلویزیونی و نویسنده فیلمنامه آثاری چون «دختری با کفش‌های کتانی» و «ساحره» ادامه داد: با توجه به مشکلاتی که برایم پیش‌آمده بود زمان بیشتری از بنیاد سینمایی فارابی گرفته‌ام تا بتوانم بخش گفتگو نویسی فیلم‌نامه را به اتمام برسانم ضمن آن که برای پرداخت مناسب به صحنه‌های خیابانی زمان مناسبی را باید داشته باشم که بتوانم فیلم‌نامه خوبی را تحویل بدهم.

فرهودی گفت: امیدوارم به‌زودی بتوانم نگارش را به اتمام برسانم و در موعد مشخص‌شده کار را تحویل بدهم تا هرچه زودتر وارد مراحل پیش‌تولید وتولید شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x