۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰

سیاست ایران برقراری صلح و ثبات در منطقه از موضع قدرت است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ‌گفت: سیاست جمهوری اسلامی‌ایران برقراری صلح و ثبات در منطقه است و این صلح را از موضع قدرت اعمال خواهیم کرد.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، پاک چول مین نایب رئیس مجلس اعلا خلق کره شمالی با علاءالدین بروجردی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی‌ایران و کره شمالی دیدار و گفتگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به روند رو به رشد مناسبات میان دو کشور، گفت: توانمندی‌های فراوانی در ایران و کره شمالی وجود دارد که می‌توان در راستای گسترش مراودات سیاسی، اقتصادی و نظامی‌از آن بهره برد.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی‌از هر گونه اقدامی‌جهت ارتقا سطح مناسبات در عرصه‌های مختلف استقبال و حمایت میکند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، آمریکا را عامل بحران در مناطق مختلف جهان از جمله خاورمیانه و شبه جزیره کره دانست و بیان کرد: عدم تعهد به مقررات بین المللی و توافقات امضا شده مانند برجام از سوی آمریکا نشان دهنده غیر قابل اعتماد بودن آمریکا است.

بروجردی تأکید کرد:سیاست جمهوری اسلامی‌ایران برقراری صلح و ثبات در منطقه است و این صلح را از موضع قدرت اعمال خواهیم کرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی‌ایران و کره شمالی افزایش همکاریهای اقتصادی و تجاری میان دو کشور را راهی برای مبارزه با تحریم‌های اعمال شده از سوی آمریکا علیه دو ملت ایران و کره شمالی دانست.

بروجردی در پایان ارائه تسهیلات به فعالان بخش خصوصی در بخش‌های صنعتی و معادن، تبادلات فرهنگی و علمی، لغو روادید تجار و فعالان اقتصادی و رفع موانع بانکی را فرصتی برای تقویت و تحکیم ارتباطات دوستانه فیمابین خواند و بر ضرورت رایزنی‌های مستمر میان مقامات عالیرتبه سیاسی و پارلمانی ایران و کره شمالی تأکید کرد.

در ادامه این دیدار پاک چول مین نایب رئیس مجلس کره شمالی با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان، توسعه مراودات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کره شمالی با جمهوری اسلامی‌ایران را از سیاست‌های اصولی کشورش خواند و گفت: پارلمان کره شمالی بر رفع موانع بر سر راه همکاری‌های مشترک و تسهیل مراودات فیمابین تأکید ویژه‌ای دارد.

نایب رئیس مجلس کره شمالی تحریم‌های اعمال شده علیه دو کشور را سیاستی شکست خورده دانست و افزود: کره شمالی و جمهوری اسلامی‌ایران در سال‌های تحریم‌های ظالمانه آمریکا موفقیت‌های فراوانی در بخش‌های صنعتی، کشاورزی، دفاعی و نظامی‌به دست آورده اند.

پاک چول مین در بخش دیگری با اشاره به سیاست کشورش بر افزایش توان دفاعی و قدرت بازدارندگی کره شمالی تأکید و تصریح کرد: کره شمالی همواره به دنبال برقراری صلح و ثبات در مناطق مختلف جهان به ویژه در شبه جزیره کره می‌باشد.

وی بر توسعه تبادلات اقتصادی، صنعتی، معدنی و گردشگری در راستای ارتقا سطح مناسبات فیمابین تأکید کرد.

شایان ذکر است، علاالدین بروجردی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی‌ایران و کره شمالی و پاک چول مین نایب رئیس مجلس کره شمالی یادداشت تفاهم همکاری پارلمانی میان مجلس شورای اسلامی‌و مجلس اعلا خلق کره را به امضا رساندند.

در این یادداشت تفاهم همکاری، بر تبادل همکاری‌های پارلمانی میان گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور با هدف تقویت و تحکیم روابط دوستانه تأکید شد و  طرفین توافق کردند با توصیه به دولت و وزرای مربوطه توسعه همکاری‌ها در بخش‌های آموزش، سلامت عمومی، سرمایه گذاری‌های علمی، فناوری، کشاورزی و انرژی را پیگیری کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x