۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵

سکوت کشورهای مدعی جهان اسلام در موضوع کشمیر

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: برخی کشورهای به ظاهر اسلامی‌که ادعای ام القرایی جهان اسلام را دارند؛ به جای حمایت از مسلمانان کشمیر از گروه‌های تروریستی به نام اسلام،حمایت می‌کنند.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سیدحسین نقوی‌حسینی با اشاره به موضوع حبس، کشتار و شکنجه مردم کشمیر توسط هزاران نظامی‌هندی و نقض آشکار حقوق بشر در این منطقه ،گفت: حوادث کشمیر از حوادث خیلی مظلومانه جهان اسلام است.

وی افزود:در حالی که در کشمیر جنایات تاثربرانگیزی اتفاق می‌افتد، ولی هم مجامع جهان اسلام و هم کشورهای مدعی ام القرای جهان اسلام در قبال این حوادث سکوت کرده اند و هم مجامع جهانی و سازمان‌های بین‌المللی اعتنایی به این جنایات نمی‌کنند.

نماینده مردم ورامین،پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی‌ادامه داد: متاسفانه کشورها به خاطر مناسبات شان با پاکستان و هندوستان موضع گیری نمی‌کنند و مداخله نمی‌کنند؛ به همین جهت این جنایات کشمیر اتفاق می‌افتد.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس با بیان اینکه دستگاه دیپلماسی کشور نباید در مقابل ظلمی‌که به مردم مظلوم کشمیر می‌شود خاموش باشد، مطرح کرد: البته دستگاه دیپلماسی خودمان هم باید در این زمینه فعال باشد و انتظار این است که دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی‌ایران نسبت به موضوع  مردم مسلمان کشمیر موضع گیری قاطع و جدی داشته باشد و اقدامات دیپلماتیک انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه از جمهوری اسلامی‌انتظار بالایی برای حل این مسئله وجود دارد، تاکید کرد: ایران نسبت به هر دو کشور باید اقدامات دیپلماتیک انجام دهد، چرا که یک ملتی مظلوم و بی دفاع  در این میان دچار مشکل هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به موضوع مسلمانان کشمیر ،تاکید کرد: جمهوری اسلامی‌به عنوان روزنه امید ملت‌های مسلمان و به عنوان یک کشور مستقل و مقتدر نباید چشم‌ها را به روی فجایعی که علیه مردم مظلوم کشمیر اتفاق می‌افتد، ببندد.

نقوی حسینی با اشاره به سکوت کشورهای حوزه خلیج فارس در موضوع کشمیر، خاطرنشان کرد: برخی کشورهای به ظاهر اسلامی‌که ادعای ام القرایی جهان اسلام را دارند؛ خودشان را در بسیاری از عملیات‌های تروریستی وارد می‌کنند، از گروه‌های تروریستی به نام اسلام،حمایت می‌کنند، مانند حمایت از گروه‌های تکفیری ولی اینجا متاسفانه سکوت کرده و هیچ نقشی ایفا نمی‌کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس، با بیان اینکه بسیاری از کشورهای مدعی اسلام از آنجاکه می‌خواهند مناسبات شان با پاکستان و هند و دیگر کشورها به هم نخورد، ملت مسلمان این منطقه را رها کرده اند، تصریح کرد: مذاکره کشورها در این مناقشات بسیار مهم است، اگر کشورها مداخله و همکاری کنند و زمینه‌های نشست و مذاکره را فراهم کنند، می‌توانند این مناقشات را با مذاکره حل کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments