۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷

سوزان کالینز: رئیس جمهور منتخب باید جای خالی دیوان عالی را پر کند!

سناتور سوزان کالینز از ماین (Maine) روز شنبه در بیانیه‌ای گفت که رئیس جمهور منتخب در 3 نوامبر باید کسی باشد که جای خالی دادگاه عالی را به دلیل مرگ روت بادر گینسبورگ پر کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، سناتور سوزان کالینز از ماین (Maine) روز شنبه در بیانیه‌ای گفت که رئیس جمهور منتخب در ۳ نوامبر باید کسی باشد که جای خالی دادگاه عالی را به دلیل مرگ روت بادر گینسبورگ پر کند.

کالینز به صراحت از رأی دادن به نامزد پیش از انتخابات امتناع ورزید، اما گفت که صبر و انتظار برای سنا منصفانه‌تر و سازگارتر خواهد بود.

رهبران جمهوری خواه روز جمعه اعلام کردند که آن‌ها بلافاصله برای رأی دادن به هر کسی که رئیس جمهور دونالد ترامپ قبل از انتخابات نامزد می‌کند، آماده هستند.

سوزان کالینز: سنا باید تا انتخابات صبر کند!

سناتور سوزان کالینز از ماین، یکی از آسیب پذیرترین جمهوری خواهانی که با انتخاب مجدد در سنا روبرو است، روز شنبه در بیانیه‌ای گفت که وی معتقد نیست سنا باید قبل از انتخابات ریاست جمهوری در ۳ نوامبر به نامزد دیوان عالی رای دهد.

سناتور سوزان کالینز

در بیانیه کالینز آمده است: برای این‌که مردم آمریکا به مقامات منتخب خود ایمان داشته باشند، باید منصفانه و منسجم عمل کنیم، مهم نیست که کدام حزب سیاسی در قدرت است.

وی افزود که هیچ مخالفتی برای شروع روند بررسی اعتبار نامزد رئیس جمهور دونالد ترامپ نخواهد داشت، اما باید رای گیری باید به تأخیر بیافتد.

وی ادامه داد: با توجه به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری، من معتقدم که سنا نباید قبل از انتخابات به نامزد رأی دهد.

برای مردم آمریکا، که یا رئیس جمهور را دوباره انتخاب می کنند یا رئیس جدیدی را انتخاب می‌کنند، تصمیم گیری در مورد انتصاب مادام العمر در دادگاه عالی باید توسط رئیس جمهوری انجام شود که در ۳ نوامبر انتخاب می‌شود.

جمهوری خواهان سنا جمعه شب اعلام کردند که بلافاصله برای تأیید دادرسی جدید دادگاه عالی برای جایگزینی دادگستر روت بادر گینسبورگ، که در همان روز درگذشت آماده می‌شوند.

دموکرات‌ها با خشم و عصبانیت پاسخ دادند و خاطرنشان کردند که جمهوری خواهان در بهار ۲۰۱۶ از رای دادن به نامزد دیوان عالی باراک اوباما، رئیس جمهور وقت امتناع کردند.

جمهوری خواهان در آن زمان استدلال کرده بودند که سنا نباید در طول سال انتخاباتی به دادگاه عالی رای دهد و رئیس جمهور بعدی باید کسی باشد که جای خالی را پر کند.

 

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

۰ ۰ vote
Article Rating

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments