۲۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸

سوریه؛ محور دیدار نتانیاهو و پوتین در سوچی

وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که رئیس جمهوری این کشور و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سوچی دیدار کردند و در این دیدار بر ضرورت احترام به تمامیت ارضی سوریه تاکید شد.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که به سوچی سفر کرده است با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار بر اهمیت همکاری امنیتی میان روسیه و اسرائیل تاکید کردند.

ولادیمیر پوتین همچنین در این دیدار دعوت نتانیاهو برای سفر به اراضی اشغالی را پذیرفت.

در همین راستا، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت: در این دیدار به اوضاع خاورمیانه، شمال آفریقا و حل و فصل بحران سوریه پرداخته شد.

وی افزود، در دیدار پوتین و نتانیاهو بر ادامه ارتباطات و افزایش مذاکرات میان نظامیان دو طرف درباره موضوع سوریه توافق شد.

لاوروف در ادامه تصریح کرد، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این دیدار درباره جزئیات خطراتی که امنیت اسرائیل را تهدید می‌کند، صحبت کرد.

وزیر خارجه روسیه ادامه داد: به طور ویژه بر احترام واقعی به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه تاکید کردیم و اسرائیلی‌ها نیز در این موضوع با ما موافق هستند.

در دیدار پوتین و نتانیاهو، سرگئی شویگو، وزیر دفاع، سرگئی لاوروف و الکساندر لاورنتیف، نماینده رئیس جمهور روسیه در امور سوریه نیز حضور داشتند.

در همین راستا، وزارت خارجه روسیه اظهارات اخیر بنیامین نتانیاهو در مورد کرانه باختری را نگران کننده خواند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این وزارتخانه هشدار داد که طرح‌ها و برنامه‌های بنیامین نتانیاهو در رابطه با الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی تحت سیطره این رژیم ممکن است به تشدید تنش و ناامنی در منطقه منجر شود.

روسیه همچنین اعلام کرد که این طرح‌ها هرگونه شانس تحقق صلح بین طرفین فلسطینی و اسرائیلی را از بین می‌برد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments