۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰

سهیل روند صادرات، جذب و تشویق سرمایه گذاران در بخش محصولات کشاورزی

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس بر تسهیل روند صادرات، جذب و تشویق سرمایه گذارن در بخش محصولات کشاورزی تأکید کرد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  شاتا، ساداتی در نشست هم اندیشی بررسی مسایل صادر کنندگان بخش محصولات کشاورزی گفت: تحولات لازم ، بهره گیری از فناوری های نوین و آموزش های تخصصی به فعالان کشاورزی برای توسعه تولید و صادرات بخش کشاورزی به عنوان محور توسعه پایدار و تسهیل روند صادرات، جذب و تشویق سرمایه گذارن در بخش محصولات کشاورزی از اهمیت ویژه ای برخورداراست.

وی تصریح کرد : حمایت از تولید برند، ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در جهت افزایش ماندگاری محصولات ، کمک به توسعه بسته‌بندی کالاهای صادراتی، کمک به ایجاد و توسعه شرکت‌های مدیریت صادرات، کمک به ارتقای توان رقابتی بنگاه‌های کوچک و متوسط صادراتی، کاهش متوسط زمان صادرات و کاهش تعداد مجوزهای لازم جهت صدور کالا و خدمات در دستور کار قرار گرفته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس نیز در نشست مشترک مسئولین ذیربط، ضمن ابراز رضایت وخرسندی از وجود زیرساخت های صادراتی استان در بخش کشاورزی و همت و تلاش صادرکنندگان گفت: جهش تولید و توسعه صادرات غیر نفتی، نیازمند سرمایه، تکنولوژی روز و نیروی انسانی ماهر است، لذا ضرورت دارد؛ تا این شرایط برای این سه عنصر در بخش تولید و صادرات با لزوم رفع چالش ها در داخل و خارج کشور و هم‌افزایی دستگا های اجرایی در سیاست‌های تجاری فراهم گردد.

گفتنی است که با حضور مهندس ظفر افشون «معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس»، سید رضا ساداتی «معاون برنامه ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس»، سید عبدالله جزایری«معاون سازمان جهاد کشاورزی»، فتوحی «مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس» و سایر روسای دستگاه های اجرایی و تشکلهای بخش خصوصی از تعدادی واحد صنعتی، صادراتی بازدید و طی نشست هم اندیشی مسائل ، مشکلات و چالش های صادر کنندگان در بخش محصولات کشاورزی احصا و تصمیمات اجرایی و عملیاتی اتخاذ شد.

دراین جلسه مقرر شد؛ بانک صنعت و معدن در راستای پرداخت تسهیلات به برخی از سردخانه های متقاضی جهت جهش تولید ، تسهیلات لازم را در اختیار واحدهای صنعتی ، صادراتی قرار دهد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x