۰۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳

سهم محیط زیست از بودجه کشور برای هر ایرانی ۷هزار تومان است

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: سهم محیط زیست نیز از بودجه برای هر ایرانی 7 هزار تومان و نزدیک به صفر در سال است به همین دلیل با این بودجه نباید انتظار اقدامات مهمی در حوزه محیط زیست داشت.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)، محسن هاشمی در صدو هشتادو پنجمین جلسه شورا به بررسی لایحه بودجه سال آینده کشور در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: لازم دیدم در این لایحه نسبت به تضییع حق شهروندان تهرانی تذکر دهم.

وی با بیان اینکه سهم حمل ونقل عمومی در بودجه سال آینده بسیار ناچیز و در حد صفر است،افزود: این بودجه قریب به ۲ هزار میلیارد تومانی که بیش از یک چهارم آن بودجه عمومی دولت است، حدود هشتاد هزار میلیارد تومان را برای یارانه نقدی در نظر گرفته است اما از این مبلغ یک ریال نیز به حمل ونقل عمومی تخصیص داده نشده است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه سهم شهروندان استان تهران از بودجه عمرانی کمترین سرانه بین ۳۱ استان کشور و کمتر از شصت هزارتومان در سال است، گفت: سهم محیط زیست نیز از بودجه برای هر ایرانی ۷ هزار تومان ونزدیک به صفر در سال است.

هاشمی ادامه داد: طبیعی است با این بودجه نباید انتظار اقدامات مهمی در حوزه محیط زیست بود.

وی یادآور شد: مجموعا سهم عمران شهری و مسکن در بودجه برای هر ایرانی فقط ۲ هزار تومان است به همین منظور می توان گفت دولت وظیفه ای برای خود در این حوزه قائل نیست.

رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: از شهردار تهران انتظار داریم که حداکثر تلاش خود را برای احیای حقوق شهروندان تهرانی در بودجه و تثبیت وظایف دولت در قبال حمل ونقل عمومی و محیط زیست پایتخت، بکار برند.

هاشمی عنوان کرد: سازمان برنامه و بودجه، کمیسیون تلفیق و نمایندگان مجلس شورای اسلامی که خود وضعیت نامناسب تهران را از نظر آلودگی هوا و ازدحام شدید در مترو و اتوبوسرانی مشاهده می کنند، حتما متوجه هستند که با این بی مهری صورت گرفته در بودجه سال آینده، بحران حمل ونقل عمومی و آلودگی هوای تهران شدیدتر خواهد شد.

وی تاکید کرد: دست کم در لایحه بودجه به اندازه زیان تعطیلی پایتخت که روزانه بالغ بر هزار میلیارد تومان برآورد می شود، اعتبار برای حمل ونقل عمومی تهران و بالطبع محیط زیست آن منظور کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments