Thursday 27 February 2020 | پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
بازدید: 26

سفر در برف تجهیزات مخصوص به خود را می خواهد

رانندگی در جاده های برفی و لغزنده در زمستان بسیار خطرناک و تهدید کننده است واگر کسی قصد رانندگی در این شرایط را دارد باید با تجهیزات کامل سفر کند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان طبنا(خبرگزاری سلامت) رانندگی در جاده های برفی و لغزنده در زمستان بسیار خطرناک و تهدید کننده است و اگر کسی قصد رانندگی در این شرایط را دارد باید با تجهیزات کامل سفر کند.

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات در گفتگو با خبرنگار طبنا گفت: سرعت مطمئنه مهمترین فاکتور در جاده ها به حساب می آید و به همین دلیل باید از سبقت غیر مجاز خودداری کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید ،از سالم وعاج دار بودن لاستیک های ماشین اطمینان حاصل کنیم اصافه کرد: هنگام در جا زدن خودرو ازگاز دادن جدا خودداری کنید و نکته مهم اینکه زنجیر چرخ را همیشه همراه داشته باشید. تلاش کنید در هنگام رانندگی در برف و سرما فاصله خود را با خودرو جلویی حفظ کنید ،در هنگام سر خوردن فرمان را در جهت حرکت عقب ماشین بچرخانید.

رئیس سازمان امداد و نجات خاطر نشان کرد: هنگام رانندگی در جاده های برفی شرایط جاده خیلی سریع تغییر می کند،آهسته برانید و از ترمز های قوی پرهیز کنید، در پیچ ها از شتاب و ترمز قوی جدا خودداری کرده و قبل از پیچ به آرامی ترمز کنید و بعد از پیچ شتاب بگیرید.

وی هشدار داد در جاده ها ی برفی و یخ زده از کروز کنترلر استفاده نکنید تا کنترل روی شتاب گیری و کاهش سرعت خودرو خود داشته باشید

سلیمی بیان کرد: اگر خودرویتان در برف سر خورد باید به خودتان مسلط باشید و به هیچ عنوان ترمز نکنیدچون باعث لغزش بیشتر ماشین می شود.
در جهتی فرمان را بچرخانید که عقب خودرو سر خورده است.

وی تاکید کرد: آهسته روی ترمز فشار دهید تا سرعت خودرو کم شود و یا آرام روی گاز فشار دهید تا اتومبیل به حرکت خود ادامه دهد.

سلیمی تصریح کرد: چرخ یدک،چراغ قوه، کیف کمک های اولیه،ضد یخ،زنجیر چرخ،تابلو هشدار،پتو ،غذا وآب و به اندازه ۲۴ ساعت شیر خشک همراه خود داشته باشید.

وی اضافه کرد: از سبقت بپرهیزید چرخاندن زیاد فرمان باعث سر خوردن اتومبیل می شود ،خودرو را درگیر دنده کنید این کار به کم شدن سرعت کمک میکند، در جاد های یخ زده و برفی با دنده سنگین حرکت کنید،از ترمز ناگهانی پرهیز کنید و همچنین پای خود را ناگهان از روی پدال گاز برندارید و سرعت اتومبیل خود را کم و ثابت نگه دارید.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of