۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶

سفارت مجارستان در دمشق فعالیت خود را از سر می‌گیرد

مجارستان اعلام کرد که از سال آینده میلادی، یک دیپلمات به سوریه خواهد فرستاد تا کارهای کنسولگری بوداپست در دمشق را انجام دهد.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، حکومت مجارستان اعلام کرد که روابط سیاسی خود را با سوریه از سر خواهد گرفت.

پایگاه خبری معارض «الحل» گزارش داد که از آغاز بحران سوریه، این برای نخستین بار است که یک کشور عضو اتحادیه اروپا چنین تصمیمی‌اتخاذ می‌کند.

مجارستان اعلام کرد که از سال آینده میلادی، یک دیپلمات به سوریه خواهد فرستاد تا کارهای کنسولگری بوداپست در دمشق را انجام دهد.

وزارت خارجه مجارستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که کنسول این کشور، به سوریه خواهد رفت تا پیگیر حمایتهای انسان‌دوستانه باشد و کارهای کنسولگری این کشور را انجام دهد.

به گفته بوداپست، احتمالا این کنسول در بیروت اقامت خواهد داشت و به صورت هفتگی به دمشق رفت و آمد خواهد داشت.

وزارت خارجه مجارستان تأکید کرد که کمک‌های انسان‌دوستانه برای مسیحیان حاضر در سوریه فراهم می‌کند؛ به گونه‌ای که مسیحیان سوری برای بورس‌های تحصیلی اولویت دارند.

سفارت‌های کشورهای اروپایی با آغاز بحران سوریه از سال ۲۰۱۱، در دمشق بسته شد، ولی چک سفارت خود را در دمشق باز نگه داشت و حلقه ارتباطی بین دولت سوریه و کشورهای اروپایی بود.

کاردارهای سفارت‌های رومانی و بلغارستان نیز سال گذشته فعالیت خود را در دمشق آغاز کردند، ولی به صورت دائمی‌در آن، اقامت نداشتند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of