۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۹

سعید مراغه چیان: ضعف بزرگ مدافعان عدم بازی‌ خوانی است

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: در داربی میانه زمین بسیار مهم است و تیمی که هافبک‌هایش میانه زمین را از آن خود کند شانس پیروزی بیشتری دارد.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت سعید مراغه چیان در گفتگو با مهر، در خصوص شکست استقلال(تاج) مقابل ذوب آهن و داربی ۹۴، صحبت هایی انجام داد که در ادامه می خوانید:

شکست استقلال مقابل ذوب آهن؟

شکستی که استقلال  برابر ذوب آهن تحمل کرد بد موقع بود و اگر مدیریت درستی در اردوی تیم صورت نگیرد، ممکن است این شکست باعث افت روحی بازیکنان استقلال شود. امیدوارم فرهاد مجیدی و دستیارانش بتوانند تیم را به لحاظ روحی ریکاوری کرده و برای این بازی آماده کنند.

* عملکرد خط دفاع؟

متاسفانه از ابتدای فصل در خط دفاعی استقلال مشکلاتی بود که هنوز به قوت خودش باقی است. ضعف بزرگی که مدافعان ما دارند، عدم بازی‌ خوانی است. اگر مدافعان بازی خوانی را خوب بلد باشند می توانند قبل از اینکه بازیکن تیم حریف تصمیمی برای ارسال پاس یا هر حرکت دیگری بگیرد دست او را بخوانند و مانع از شکل‌گیری حرکت شوند. این خصلتی است که همه مدافعانِ خوب باید داشته باشند و این خصلت کاملاً ذاتی است.

مدافع نباید صبر کند تا بازیکن حریف تصمیمش را اجرا کند بعد عکس‌العمل نشان دهد. بلکه مدافع باید همیشه در کسری از ثانیه گزینه‌های پیش روی بازیکن حریف را حدس زده و به بهترین گزینه‌ای که ممکن است به فکر بازیکن پا به توپ برسد، پی ببرد.

سابقه حضور در ۱۳ داربی را دارید و طعم گل زدن در داربی را هم چشیده اید، داربی ۹۴ را چطور می بینید؟

این بازی را باید بازی هافبک‌ها دانست و هافبک‌های هر کدام از دو تیم بتوانند میانه میدان را از تیم دیگر بگیرند، تیمشان بیشتر به پیروزی امیدوار می شد.

فوتبال ورزشی کاملاً غیر قابل پیش بینی است، به خصوص دیداری در این حد که اصلاً نمی‌توان نتیجه آن را پیش بینی کرد. اما من به عنوان یک استقلالی امیدوارم تیم محبوبم در این بازی پیروز شود.

 

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x