۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴

سعدی نامه استاد عبدل زاده متولد شد

اثر زیبای «سعدی نامه» جدیدترین اثر استاد عبدل زاده است در ابعاد ۱۴۰×۱۹۰ که یکی از آثار کتابی است که در آینده منتشر می شود.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری سلامت، استادکامبیز عبدل‌زاده؛ هنرمندی که خوش‌نویسی را بیست و سه سال پیش آغاز نمود و در کنار آن نقاشی،  موسیقی و نقاشی خط را به صورت حرفه‌ای ادامه داده است. او در عرصه موسیقی سنتی هم هنرمند فعالی است و از آثار شناخته شده او می‌توان به قطعات «آشنا»، «خیال‌»، «ساز»، «باران»، «غروب» و غیره اشاره کرد.
تاکنون نمایشگاههای متعددی  از آثار استاد کامببز عبدل‌زاده در کاخ نیاوران ، سعدآباد و… برگزار شد.

اکثریت مردم در مورد هنر  نقاشی خط شنیده‌اند اما درک واقعیت آن محدود به تعداد کمی‌است و شاید زیر ده درصد مردم با این هنر آشنا هستند. گاهی در بسیاری از گالری‌ها و سایت‌ها تصویری که خطی روی آن نوشته شده است را با نقاشی‌خط اشتباه می‌گیرند.  هنر نقاشی‌خط که در اروپا به آن «کالیگرافی» می‌گویند این نیست و مفهومی عمیق‌تر دارد.

این هنر چند سالی است که به صورت جدی از سوی برخی از هنرمندان دنبال می شود.

استاد کامبیز عبدل زاده یکی از هنرمندان توانای این عرصه محسوب می شود. او تکنیک‌های ابداعی خود را در نقاشی خط  دنبال می کند. وی مجموعه ای از آثار نقاشی خط خود را دردست  تولید دارد که هر زمان این کار به پایان برسد به صورت کتاب منتشر و در نمایشگاههای داخلی و خارجی  به نمایش در خواهد آمد.

اثر زیبای «سعدی نامه» جدیدترین اثر استاد است در ابعاد ۱۴۰×۱۹۰ که یکی از آثار کتابی خواهد بود که در آینده منتشر می شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
سحرعباسی
سحرعباسی
۲۶ شهریور, ۱۳۹۹ ۱۵:۰۸

فوق العاده اس