۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
آزادی خواه در تذکر آئین نامه ای:

سزاوار بود که رئیس جمهور لایحه بودجه ۱۴۰۰ را امروز تقدیم مجلس می‌کرد

نماینده مجلس یازدهم گفت: سزاوار بود که آقای روحانی به خاطر مردم و آینده کشور و با تشدید مراقبت های بهداشتی در پارلمان، در صحن علنی امروز حضور پیدا می کرد و توضیحاتی را درباره لایحه بودجه ۱۴۰۰ می داد تا مردم در این رابطه اطلاع کسب کنند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل از  خانه ملت، احد آزادی خواه در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱۲ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به ماده ۱۸۲ آئین نامه داخلی مجلس، گفت: دستور نخست بعد از پایان تنفس تقدیم لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ بود حال براساس آئین نامه داخلی مجلس هر نماینده می تواند در زمان بررسی دستور تذکر و اخطار بدهد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما شرایط کشور و وضعیت شیوع بیماری کرونا و مصوبات ستاد مقابله با این بیماری را کاملا درک می کنیم و خوشبختانه تدابیر لازم بهداشتی و همچنین پروتکل های مربوطه برای برگزاری جلسات علنی صورت گرفته تا کار در مجلس تعطیل نشود.

وی گفت: ما امروز مهم ترین مسئله کشور در سال ۱۴۰۰ یعنی بررسی و تصویب بودجه را در دستور داشتیم که در این لایحه حقوق معلمان، کارکنان، کارگران، کشاورزان و همچنین اعتبارات حوزه های مختلف از جمله جاده، راه، ریل، سرمایه گذاری و مالیات دیده می شود از این رو هم مجلس و هم دولت نباید نسبت به این مسئله کم توجهی کنند.

آزادیخواه افزود: به نظر من سزاوار بود که آقای روحانی به خاطر مردم و آینده کشور و با تشدید مراقبت های بهداشتی در پارلمان، در صحن علنی امروز حضور پیدا می کرد و توضیحاتی را درباره لایحه بودجه ۱۴۰۰ می داد تا مردم در این رابطه اطلاع کسب کنند حال من قضاوت را به مردم می سپارم.

در این نشست علی نیکزاد نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده، گفت: من با فرمایشات شما موافقم اما براساس ماده ۸۲ آئین نامه داخلی مجلس، دولت موظف به تقدیم لایحه بودجه است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments