Sunday 7 June 2020 | یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
بازدید: 104

سرنوشت کمک‌های مردمی‌جمع‌آوری شده توسط سلبریتی‌ها از سوی دستگاه قضا اعلام می‌شود

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: سرنوشت کمک‌های مردمی‌جمع‌آوری شده توسط سلبریتی‌ها در زلزله کرمانشاه از سوی دستگاه قضا اعلام خواهد شد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، اسماعیل نجار در خصوص سرانجام وضعیت پول‌هایی که توسط سلبرتی‌ها در فضای مجازی در جریان زلزله کرمانشاه و سیلاب‌های سال جاری جمع‌آوری شد،‌ اظهار داشت: برای اینکه مشخص شود؛ در سیلاب‌های اخیر و زلزله کرمانشاه چه کسی پول‌ها را گرفته و چه کسی نگرفته، با هماهنگی دستگاه قضا این مساله را ساماندهی کردیم و مبالغی را که توسط سلبرتی‌ها در فضای مجازی جمع‌آوری شد؛ حساب و‌ کتاب‌ شده و سرانجام این مبالغ اعلام خواهد شد.

او در خصوص وضعیت فرونشست زمین در کشور نیز اظهار داشت: با توجه به خشکسالی ممتد در کشور  و تغییر اقلیم و برداشت بی‌رویه از سفره‌های زیرزمینی، بیلان آبی که به سفره‌‌های آب زیرزمینی نفوذ پیدا کرده،  در سال‌های گذشته همواره منفی بوده است.

به گفته رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در کرمان برداشت از منابع آبی بالای ۱میلیارد و ۸۰۰ متر مکعب بوده و در مجموع کشور سالانه با ۱/۱ دهم میلیارد بیلان منفی مواجه بوده استو شرایط در کل کشور نیز اینگونه است.

او ادامه داد: در بسیاری از استان‌های کشور، در دشت‌های مختلف با مساله فروچاله‌ها و فرونشست‌ها مواجه هستیم،‌ برای مثال در همدان فروچاله‌ای به شعاع حدود ۳۰ متر و عمق ۷۰ متر وجود دارد که به دنبال ایمنی بخشی در این مکان هستیم تا کسی داخل چاله نیفتد.

نجار با تاکید بر اینکه مساله فرونشست‌ زمین در بسیاری از نقاط کشور مطرح است، تصریح کرد: فرونشست را در بسیاری از نقاط کشور داریم‌،‌ در تهران نیز مساله فرونشست همچنان مطرح است، اما نسبت به سال گذشته میزان آن کاهش پیدا کرده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: سازمان مدیریت بحران همواره تاکید دارد که مسیرهای مواصلاتی،‌ راه‌آهن و جاده‌ها به صورت دائمی‌پایش شوند تا دچار حوادث ناشی از فرونشست نباشیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of