۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵

سران المپیک حامی برگزاری توکیو۲۰۲۰

نشست سران المپیک که به تازگی برگزار گردید بر پیشبرد مسیر توکیو2020 حتی علی رغم وجود پاندمی کرونا تاکید کرد.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک نمایندگان کمیته بین المللی المپیک با وجود همه گیری ویروس کرونا، از برگزاری بازیهای توکیو در تابستان سال آینده حمایت کردند.
چهار نائب رئیس کمیته بین المللی المپیک، روسای هفت فدراسیون بین المللی، سه رئیس کمیته ملی المپیک، رئیس آژانس جهانی ضد دوپینگ، ویتولد بانکا و رئیس کمیسیون ورزشکاران IOC ، کرستی کاونتری از جمله افرادی بودند که در این نشست شرکت داشتند.
کمیته بین المللی المپیک طی بیانیه ای اعلام کرد: “در این اجلاس تعهد کامل خود را نسبت به سازماندهی موفقیت آمیز و مطمئن بازیهای المپیک توکیو ۲۰۲۰ ابراز می داریم. نشست سران المپیک از دولت ژاپن ، فرمانداری کلانشهر توکیو و کمیته برگزاری توکیو ۲۰۲۰ برایفعالیت عالی آنها، به ویژه اقدام بسیار سخت کوشانه در خصوص اقدامات مقابله ای با کرونا، و همچنین تصویب بودجه اصلاح شده با تاثیر از پاندمی کرونا مراتب قدردانی و تشکر خود را اعلام میدارد”.
گفتنی است، طی نشست سران المپیک Olympic Summitتوافق شد که واکسن به “جعبه ابزارToolbox” اقدامات مقابله ای با کووید۱۹ که برای اطمینان از یک رویداد ایمن تهیه شده است، اضافه شود.
بازی های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن ، مبارزه جهانی ضد دوپینگ ، آینده منع اعتراض سیاسی قانون ۵۰ منشور المپیک ، ورزشها و بازی ها و برنامه های المپیک ۲۰۲۰ نیز از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود. نشست سران المپیک به ریاست توماس باخ، رئیس IOC برگزار گردید.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x