۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸

سخنگوی فدراسیون تیراندازی: جام جهانی هند را از دست دادیم/ فقط امیدواریم مسابقات به تعویق بیفتد

سخنگوی فدراسیون تیراندازی گفت: کمیته برگزاری مسابقات جام جهانی هند خواسته است که اگر ایرانی ها بخواهند در مسابقات شرکت کنند ۱۴ روز در قرنطینه باشند که این موضوع با توجه به نزدیکی مسابقه امکان ندارد.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)ناصر رسولی ، در مورد احتمال بازماندن تیم ملی تیراندازی از مسابقات جام جهانی هند گفت: ایمیلی از کمیته برگزاری مسابقات جام جهانی هند دریافت کردیم که اگر ایرانی ها بخواهند در مسابقات شرکت کنند باید ۱۴ روز در قرنطینه باشند. این موضوع با توجه به نزدیکی مسابقه امکان ندارد. از طرفی هم اگر ورزشکاران اگر ۱۴ روز در قرنطینه باشند نمی‌توانند تمرین کنند و قطعا به مسابقات نمی‌رسند.

وی ادامه داد: تیم ملی ایران نیاز داشت در این مسابقات شرکت کند اما با توجه به شیوع گسترش کرونا و قوانینی که میزبان در نظر گرفت متاسفانه امکان حضور وجود ندارد. البته ما با فدراسیون جهانی تیراندازی مکاتباتی انجام دادیم تا اگر می شود تغییراتی داشته باشند. علاوه بر ایران، چند کشور دیگر نیز با این مشکل درگیر هستند. امیدواریم که سایر کشورها نیز با آنها مکاتبه کنند و مسابقات به تعویق بیفتد.

سخنگوی فدراسیون تیراندازی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به اینکه رییس فدراسیون علی دادگر در فدراسیون جهانی کرسی دارد نمی تواند برای حضور سه ورزشکار که شانس بهبود رنکینگ و به دنبال آن کسب سهمیه المپیک را دارند کاری کند، گفت:  نه چون این موضوع فراتر از ورزش است. طبق ابلاغیه هایی که هندوستان فرستاد از جای دیگر هم استعلام گرفتیم پاسخشان منفی بود. متاسفانه این اتفاق افتاده و از اراده همه خارج بود. با توجه به قرنطینه ۱۴ روزه هر جور حساب کنیم به مسابقات نمی رسیم.

مسابقات جام جهانی هند مسابقات از ۲۵ اسفند تا هفتم فروردین ماه برگزار خواهد شد. تیم ملی ایران قرار بود در این مسابقات شرکت کند اما با توجه به شیوع ویروس کرونا در ایران و با توجه به قوانینی که هند میزبان این مسابقات اعمال کرده است تیم ملی ایران این مسابقات را از دست می‌دهد. هند از کشورهای شرکت کننده خواسته تا تیم ها در بدو ورود تا ۲ هفته در قرنطینه باشند این در حالی است که تنها ۱۳ روز تا این مسابقات زمان باقی مانده است.(ایسنا)

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments