۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
لبیک هلال احمر پایتخت معنوی ایران به ندای رهبری

ستاد اجرایی طرح آمران سلامت در مواجهه با کرونا در هلال احمر خراسان رضوی تشکیل شد

نشست شورای معاونان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با موضوع تشکیل ستاد آمران سلامت در هلال احمراستان برای راه اندازی پایگاههای این طرح درلبیک به منویات ولایت ودستور رئیس جمعیت هلال احمر کشور برگزار شد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، دکتر سید مجتبی احمدی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در شورای معاونان هلال احمر خراسان رضوی که صبح امروز در سالن زنده یاد بیژن دفتری برگزار شد، اظهار کرد: تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر وجود صدای واحد در موضوع کرونا به عنوان یک اصل حائز اهمیت در مدیریت بحران مطرح است که می بایست این وحدت رویه، بیش از پیش مورد توجه باشد.

وی افزود: تشکیل ساختار مدیریت بحران در مسئله کرونا در بالاترین سطح در کشور باید مدنظر باشد.

وی تصریح کرد: دبیرخانه آمران سلامت در حوزه سازمان جوانان جمعیت هلال احمر تشکیل شد که در هلال احمر خراسان رضوی هم اگرچه پیش از این هم اقداماتی انجام شده بود درحال حاضر در این طرح با بهرمندی از حداکثر ظرفیت داوطلبی ضمن جلوگیری از بروز و شیوع بیشتر ویروس در کاهش مرگ و میر نیز موثر است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: مشکل اصلی ادراک عمومی در مسئله جدی گرفتن بحران کروناست که باتوجه به شرایط اقتصادی فعلی کشور و تورم موجود آسیب پذیری ما بیشتر شده است.

وی افزود: فقر اطلاعات و آگاهی پایین و غفلت از آموزش عمومی تاب آوری جامعه را کاهش می دهد.

دکتر احمدی ادامه داد: وقتی اطلاعات و فرآیند آموزش عمومی ناقص بوده و توزیع امکانات و منابع نیز به درستی نبوده و تشتت آرا در برخی سطوح وجود داشته باشد آسیب پذیری جامعه کم نیست.

دکتر احمدی اذعان کرد: جذب منابع در ماههای ابتدایی مواجهه با کرونا، خوب بود و درحال حاضر با تدبیر رهبری نیازمند افزایش هوشیاری مردم شامل بیدارباش عمومی و آگاهی مردم هستیم و در واقع طرح آمران سلامت در پی ایجاد هوشیاری عمومی است.

مدیر عامل هلال احمر استان خواستار همراهی روسای شعب هلال احمر خراسان رضوی و همگرایی و همدلی در طرح آمران سلامت به عنوان لبیک عملی به منویات ولایت و راهبرد رییس جمعیت هلال احمر کشور مبتنی بر ضرورت خدمت روز و با هدف افزایش سطح دغدغه مندی و هوشیاری جامعه شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x