۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۹

سایه تعویق بر سر المپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲

پس از تعویق بازی های المپیک تابستانی توکیو2020 بدلیل پاندمی کرونا اکنون نوبت به گمانه زنی های متعدد در خصوص لغو یا تعویق المپیک زمستانی پکن2022 رسیده است.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت به نقل روابط عمومی کمیته ملی المپیک هراس از انتشار ورژن جهش یافته و خطرناکتر کووید۱۹ که به تازگی در حال درنوردیدن بسیاری از کشورهای دنیاست؛ برگزاری بازی های المپیک زمستانی را هم با اما و اگر مواجه کرده است.

برخی از شرکتهای ژاپنی که عملکردشان در داخل کشور درگیر اقتصاد متاثر از پاندمی کرونا شده است، از قبل برای تأمین پرسنل لازم و گسترش تجارت خود برای رویدادهای بزرگ چین در فوریه ۲۰۲۲ پیش بینی های لازم را انجام داده اند. بنا بر اعلام سخنگوی وزارت امور خارجه چین، آماده سازی ها برای برگزاری بازی های المپیک زمستانی در پکن همچنان روندی پویا و در حال انجام دارد اما این در حالیست که گمانه زنی ها برای تعویق یا لغو این رویداد نیز آغاز شده است.

بسیاری از مسابقات آزمایشی برای بازی های زمستانی با توجه به همه گیری کرونا لغو گردید و این موضوع ذهنیتی را ایجاد می کند که ممکن است برگزاری المپیک زمستانی در هاله ای از ابهام قرارگیرد. از آنجا که افزایش پاندمی جدید در اواخر فوریه سال ۲۰۲۰ به اوج خود رسید، دومین اقتصاد بزرگ جهان علائم بهبودی داوطلبانه را نمایان ساختکه عمدتا تشدید فعالیتهای تجاری و بهبود خرده فروشی از نتایج آن به شمار می رود.

اکنون باید دید کشوری که منبع آغاز گسترش و تشدید پاندمی کرونا بوده است چگونه می تواند بر شرایط دشوار فائق آمده و خود برای برگزاری یک رویداد بزرگ المپیکی در پایتخت آماده نماید.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments