۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
سخنگوی هیات رییسه مجلس در جمع خبرنگاران:

سامانه ثبت اموال مسوولان در مجلس مستقر می‌شود

سخنگوی هیات رییسه مجلس در جمع خبرنگاران گفت: سامانه ثبت اموال مسوولان ظرف مدت سه هفته آینده در مجلس مستقر خواهد شد.

محمدسیاح-به گزارش خبرنگار پارلمانی طبنا(خبرگزاری سلامت)، اسداله عباسی صبح امروز در جمع خبرنگاران و در کنفرانسی خبری درباره وضعیت سامانه ثبت اموال مسوولان با بیان این مطلب افزود: در ابتدای شروع به کار این سامانه در مجلس شورای اسلامی مستقر و اموال نمایندگان مردم را ثبت خواهد کرد.

وی ادامه داد: این سامانه براساس خوداظهاری تمامی اموال نمایندگان و خانواده(فرزند و همسر) آنها را قبل از نمایندگی در حین و بعد از دوران نمایندگی ثبت خواهد کرد.

عباسی در پاسخ به سوال ما درباره اینکه چگونه اطلاعات ارائه شده راستی آزمایی خواهد شد، اظهار کرد: پس از خوداظهاری مسوولان در هم رده های کشور از نمایندگان گرفته تا مدیران کل و وزرا و معاونان رئیس جمهور و سایر مقامات، اطلاعات براساس واقعیت ها بررسی و نتیجه در سامانه ثبت خواهد شد. در قانون صراحتا درباره اعلام گزارش دروغ مجازات هایی در نظر گرفته شده است که قابل اعمال است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: بر اساس همین قانون که از سال ۹۱ در جریان بررسی و تصویب قرار گرفت و نهایتا در آذر ۹۴ بعد از اعلام نظر شورای نگهبان مبنی بر داشتن مغایرت با ماده ۱۴۲ قانون اساسی، در مجمع تشخیص مصحلت نظام به تصویب و خرداد ۹۸ به دستگاه ها ابلاغ شد، همه مسوولان موظف به اعلام وضعیت دارایی های خود هستند که البته این اعلام در برخی از رده ها به صورت محرمانه خواهد بود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments