۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

سالهاست توجهی به بناهای تاریخی و ارزشمند کشور نشده است

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه سالهاست توجهی به بناهای تاریخی و ارزشمند کشور نشده است، گفت: امروز از میراث ارزشمندی مانند دارالفنون غافل شده‌ایم.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت)، مجید فراهانی در جریان صد و هشتاد و نهمین جلسه علنی شورا با اشاره به سالروز شهادت معمار میرزا تقی خان فراهانی «امیرکبیرعزیز»، اظهار داشت: در جامعه کنونی توجه به چهره‌های تاثیرگذار و تاریخ ساز مورد فراموشی و غفلت واقع شده است.

وی با بیان اینکه سالهاست توجهی به بناهای تاریخی و ارزشمند کشور نشده است، افزود: امروز از میراث  ارزشمندی مانند دارالفنون غافل شده‌ایم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: به یادگارهای برجا مانده از امیر کبیر در تهران توجهی نشده و این میراث ارزشمند امروز یکی در اختیار وزارت آموزش و پروش و دیگری در اختیار پلیس قرار گرفته و از آن به عنوان دفتر و محل استقرار پلیس در بازار استفاده می شود.

فراهانی گفت: با توجه به موضوع و لزوم اقدام شهرداری تهران براساس بند ۲۲ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها در اجرای بند ۳ ماده ۸۰ قانون شوراها درباره «لزوم مرمت،معرفی و تسهیل بازدید شهروندان و گردشگران از مدرسه تاریخی دارالفنون و دفتر کار امیر کبیر(ساختمان پلیس میدان ارگ)» به شهرداری تهران تذکر می دهم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of