۲۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۵

سازمان بهداشت جهانی دستگاه لارنگوسکوپ  به بیمارستان خوی اهدا کرد

  رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشی درمانی خوی گفت: یک دستگاه لارنگوسکوپ از دستگاه های اهدایی سازمان بهداشت جهانی به وزارت بهداشت و درمان کشور، به بیمارستان قمربنی هاشم شهرستان تحویل داده شد.

فاطمه مقدم تبریزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری سلامت در آذربایجان غربی افزود: این دستگاه از پیشرفته ترین نوآوری در لوله گذاری برای بیماران است و کاهش صدمه به بیماران در زمان اینتوبه کردن را دارد.

وی ادامه داد:دسترسی اسان به مسیر تنفسی،کاربری ساده،ذخیره تصاویر و فیلمها جهت کاربری آموزشی از جمله مزایای این دستگاه است.

وی بیان داشت: این دستگاه علاوه بر این باتوجه به بحران کوئید۱۹، نقش موثری در ایمنی و حفاظت کادر درمان بیمارستان های خوی را نیز دارد.

مقدم تبریزی ادامه داد: این اقدام در پی حمایت های سازمان بهداشت جهانی برای کمک به مبارزه کشورها دربرابر بیماری کرونا بوده و اهدا شده است.

وی اظهار کرد: سازمان بهداشت جهانی، یک دستگاه سونوگرافی نیز جهت استفاده برای بیماران شهرهای شمال آذربایجان غربی به بیمارستان امام خمینی خوی اهدا کرده بود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی خوی افزود: این دستگاه‌ها نیازهای مهم شهرستان در دوره همه‌گیری کووید۱۹ را تامین خواهند کرد و به خاطر آن قدردان سازمان جهانی بهداشت هستیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x