۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۱

سارقان ۲۰۰ میلیاردی منازل دستگیر شدند

فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری اعضای باند سارقان منزل که اقدام به 90 فقره سرقت در استان های مختلف کرده بودند، ارزش اموال مسروقه را 200 میلیارد ریال عنوان کرد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه خبری پلیس، سردار “عباسعلی محمدیان” با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی وقوع سرقت های متعدد منزل در مناطق مختلف شهر کرج با توجه به حساسیت موضوع شناسایی و دستگیری سارقان در دستورکار پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

وی گفت: در بررسی های اولیه برای کارآگاهان محرز شد که سارقان با خودروهای مسروقه و در گروه های ۳و ۴ نفره در ساعات ابتدایی شب پس از شناسایی منازل خالی از سکنه با زدن زنگ آیفون، پرتاب کردن سنگ ریزه به شیشه های پنجره مشرف به خیابان و اطمینان از خالی بودن خانه، با شیوه  تخریب درهای ضد سرقت، پنجره روی و بالکن روی و تخریب جک های در ورودی پارکینگ وارد منزل شده و اقدام به سرقت اقلام با ارزش همچون طلا و نقره، لپ تاپ، لوازم آشپزخانه و اقلام صوتی و تصویری می کردند.

سردار “محمدیان” اظهار داشت: با توجه به این که سارقان هیچ گونه ردی از خود برجای نگذاشته بودند، اظهار داشت: در ادامه کارآگاهان با تلاش های شبانه روزی در نهایت ردپای یکی از سارقان سابقه دار و حرفه ای را در این سرقت ها مشاهده کرده و با توجه به این که نامبرده در استان های مختلف تردد داشته با تحقیقات گسترده و به کارگیری اقدامات پلیسی یکی از سارقان را  در منطقه “خرمدشت کرج” دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی منتقل کردند.

فرمانده انتظامی استان البرز تصریح کرد: متهم در ابتدا، منکر هرگونه جرمی شد، اما در مواجهه با مدارک و مستندات پلیس به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ۹۰ فقره سرقت از منزل درسطح استان های البرز، تهران، مازندران و آذربایجان شرقی با همدستی ۳ نفر دیگر اقرار کرد.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: در ادامه کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی مخفیگاه همدستان متهم را در شهریار شناسایی کرده و با دریافت نیابت قضائی به محل مورد نظر اعزام و هر ۲ متهم را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان البرز همچنین با اشاره به دستگیری ۲ مالخر و کشف بخشی از اموال مسروقه در مخفیگاه سارقان، افزود: بخشی دیگر از اموال مسروقه هم که به مالخران فروخته شده بود، کشف شد.

وی ادامه داد: با تلاش کارآگاهان تاکنون ۴۰ نفر از مال باختگان این پرونده شناسایی شدند و تلاش برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد.

سردار “محمدیان” با بیان اینکه ارزش اموال سرقت شده بر اساس نظر کارشناسان۲۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است، خاطرنشان کرد: شهروندان عزیز می توانند برای اطلاع از وضعیت اموال سرقت شده خود به سامانه نما پلیس آگاهی مراجعه کنند.

۰ ۰ vote
Article Rating

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments