۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰

ساخت ۵ ایستگاه آتش نشانی تا یک سال آینده

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران گفت: ۵ ایستگاه دیگر آتش‌نشانی در ایستگاه قیطریه، شهرک رسالت، جمهوری اسلامی، سعدی و شهید ورامینی تا یک سال آینده ساخته خواهد شد.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت) مهدی داوری در مراسم افتتاح باغ هنر با بیان اینکه امروز شاهد ایستگاه ۱۱۰ واقع در اراضی عباس‌آباد بودیم، اظهار داشت: با این افتتاح جمع ایستگاه‌های ما به ۱۳۱ ایستگاه رسید اما همچنان درصدد ایجاد ۷ ایستگاه دیگر نیز هستیم.

وی افزود: از این تعداد، دو ایستگاه مربوط به بازسازی ایستگاه‌های سابق است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران در ادامه با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین شاخص‌های سازمان آتش‌نشانی زمان دسترسی خدمات با کیفیت به شهروندان است، گفت: آتش‌سوزی به ثانیه مرتبط است به همین منظور باید سریع‌تر خدمات را در مواقع حادثه به شهروندان ارایه کنیم.

داوری با بیان اینکه میانگین رسیدن ما به محل حادثه ۴ دقیقه و ۱۳ ثانیه است، تصریح کرد: البته در بعضی موارد کمی زودتر و کمی دیرتر به محل حادثه می‌رسیم. این عدد نسبت به استانداردهای جهانی عدد خوبی است اما ما به دنبال کاهش بیشتر آن هستیم.

وی با اشاره به اضافه شدن ۹ نردبان به ناوگان آتش‌نشانی شهر تهران افزود: میزان ارتفاع آنها بین ۳۰ تا ۶۴ متر است. این عدد در همه دنیا استاندارد است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران در ادامه بیان کرد: نگاه ما صرفاً سخت‌افزاری نیست و باید اقدامات فرهنگی بیشتری داشته باشیم. همچنین باید به سمت آموزش مسائل ایمنی به شهروندان برویم زیرا بلندترین نردبان ما در نهایت به طبقه ۱۹ یک ساختمان می‌رسد.

داوری اضافه کرد: ما برج‌های بلندتری هم در شهر تهران داریم به همین دلیل باید علاوه بر استفاده از این نردبان‌ها به شهروندان نیز آموزش‌های ایمنی داده شود.

وی یادآور شد: ۵ ایستگاه دیگر آتش‌نشانی در ایستگاه قیطریه، شهرک رسالت، جمهوری اسلامی، سعدی و شهید ورامینی ساخته خواهد شد‌.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments