۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۳

ساخت ۶٠ شناور داخلى تا پایان سال در دستور کار

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردى گفت: با توجه به نیاز حوزه دریایى کشور، هم اکنون ٢٦ فروند شناور درحال ساخت داریم که تا پایان سال؛ تعداد آن ها به ٦٠ و تا سال آینده؛ به ٨٣ فروند مى‌رسد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت   به نقل از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد راستاد در بازدید از بنادر شرق هرمزگان اعم از تیاب، کلاهى، کرگان و سیریک که با حضور رییسى؛ نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شوراى اسلامى انجام شد، اظهار کرد: برنامه‌هاى توسعه اى مناسب و مختلفى در بنادر شرق استان هرمزگان از سوى سازمان بنادر و دریانوردى مدنظر قرار گرفته است تا تجارت دریایى و سرمایه‌گذارى بیشترى در بنادر این بخش صورت گیرد.

وى ادامه داد: با برنامه‌ریزى صورت گرفته، بندر تجارى سیریک از نظر ظرفیت، زیرساخت و روبناها؛ شرایط مناسبى خواهد داشت و در عین حال برنامه‌ریزى مدونى در راستاى صادرات غیرنفتى و تجارت خارجى از این بندر مدنظر قرار گرفته است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانورى با اشاره به اینکه پروژه احداث اسکله بندر سیریک؛ ٨٠ درصد پیشرفت فیزیکى داشته و بر اساس برنامه‌ریزى صورت گرفته تا پایان بهار سال آینده به بهره‌بردارى مى‌رسد، عنوان کرد: سامانه اطفا حریق بندر سیریک نیز پیشرفت مناسبى دارد.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، راستاد افزود: طرح جامع بندر سیریک در یک افق ١۵ ساله و در سه فاز پنج ساله مصوب شده است و در قالب طرح جامع این بندر، پروژه‌ها مشخص است تا با تکمیل روبناها؛ شاهد رونق فعالیت‌هاى اقتصادى و تجارى در بندر سیریک باشیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x